Mutfağın yıldızları yarışıyor

Cumartesi, Mart 27, 2010, 22:54
Mutfak kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

En yaratıcı aşçılar, usta tatlıcılar, “mutfakta iddialıyım” diyen herkes “Mutfağın Yıldızları Yemek Festivali”nde buluşuyor.

İstanbul’da M1 Merkez Kartal, Meydan Ümraniye ve Meydan Merter, Adana, Gaziantep ve Konya’da M1 Merkez Alışveriş Merkezleri’nde düzenlenecek olan büyük yemek yarışması kapsamında, mutfaktaki hünerlerine güvenen herkes çorbalar, pilavlar, et yemekleri ve sütlü-meyveli tatlılar kategorilerinde yeteneklerini sergileyecek, muhteşem hediyeler kazanacak.

Türkiye genelinde katılmak isteyen herkese açık olan “Mutfağın Yıldızları” yemek festivali, Metro Group Asset Management Türkiye bünyesinde bulunan M1 Merkez ve Meydan Alışveriş Merkezleri’nde canlı olarak gerçekleşecek. İlki 13-17 Nisan 2010 tarihlerinde İstanbul Kartal M1 Merkez AVM’de gerçekleşecek olan yarışmalar sırasıyla Gaziantep, Konya, Adana illerinde ve İstanbul’daki Meydan Merter ve Meydan Ümraniye’deki yarışmalarla devam edecek. Festival, İstanbul Meydan Ümraniye’de 20-24 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılacak final yarışması ile son bulacak.

Çorbalar, Pilavlar, Et Yemekleri ve Sütlü – Meyveli Tatlılar olmak üzere 4 ayrı kategoride yapılacak yarışmalara, 18 yaşını doldurmuş kadın-erkek herkes dilediği kategoride katılabilecek. Her merkezde 1 hafta sürecek olan festival, Adana ve Konya’da 2 hafta devam edecek.

Yarışma alanında ankastre ürünlerle donatılmış mutfakta, her yarışmacı kendi ocağını ve tezgahını kullanarak, aynı anda yemeklerini pişirecek. Sofra Dergisi ve Turkuvaz Dergi grubu yarışmanın basın sponsorluğunu üstlenecek.

Yarışmalara katılmak isteyenler, bulundukları ildeki alışveriş merkezinden “Mutfağın Yıldızları” başvuru formunu doldurarak veya www.mutfaginyildizlari.com internet adresinden başvurularını yapabilecek. Gelen başvurular “Mutfağın Yıldızları Yemek Festivali” ekibi ve uzman yemek danışmanları tarafından değerlendirildikten sonra, her kategoriden seçilen şanslı 10’ar kişi yarışmaya davet edilecek.

Yarışmacılar, beyaz eşya ve aksesuarlar, el blendırları, doğrayıcılar, katı meyve presleriyle ödüllendirilecek.

Yorum Yaz


.