Mükemmel cilt için 5 ipucu

Salı, Kasım 29, 2011, 0:46
Vücut ve Cilt Bakımı kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Siyah nokta ve sivilceler, sadece genç kızların değil, yaşı ilerlemiş pek çok kadının da başına bela olabiliyor. Siz de yüzünüzün pürüzsüz olmasını istiyorsanız; doğru kozmetik ürünlerini kullanmalı, bol bol su içmeli ve sakin olmalısınız

Hiçbir şey sabah uyandığınızda yüzünüzde belirmiş bir sivilce kadar moral bozucu olamaz. Sivilce ve siyah noktalar sadece gençlerin sorunu gibi görünse bile; yaşı ilerlemiş pek çok kadın da bu küçük canavarlarla savaşmaya devam ediyor. Stres ve kötü beslenmenin tetiklediği sivilceler yüzünüzü ele geçirmeye çalışıyorsa, caferuj.com’un önerilerine kulak verin…

BOL BOL SEBZE TÜKETİN
Küçükken anneniz “Sebzelerini ye” diye ısrar ettiğinde, bunun sizin iyiliğiniz için olduğunu anlamalıydınız! Bir demet yeşilliğin cildinizde yaratacağı farka inanamayacaksınız. Tüyo: Sebzeler bol miktarda vitamin içerir. E vitamini ve çinko, sivilcelerle savaşınızda önemli birer silahtır.

EGZERSİZ YA PIN
En önemli kurallardan biri de egzersiz yapmak. Yoga ve meditasyon gibi aktiviteler sizi mutlu eder ve fit olmanızı sağlar. Tüyo: Egzersiz yapmamak için “Zamanım yok” bahanesini unutun. Televizyon izlerken, asansör beklerken, hatta ofiste çalışırken bile vücudunuzu çalıştırabilirsiniz. Sadece yaratıcı olun.

CİLDİNİZİ TEMİZ TUTUN
Cildiniz sürekli yağlanır ve gözenekleri kapanır. Bu yüzden cildinizi sabah ve akşam yumuşak formlu bir ürünle temizlemelisiniz. Terlemenize neden olan her aktiviteden sonra da cildinizi temizlemelisiniz. Tüyo: Salisilik asit içeren ürünler sivilcelerin kurumasına yardımcı olur; ancak dermatolojik ürünler kullanmaya özen gösterin.

HAYATINIZI SAKİN GEÇİRİN
Stres sivilceleri tetikleyecek en büyük etkendir. İçinize attığınız pek çok sıkıntı, sivilce ve siyah nokta olarak gün ışığına çıkar. Hayatınız fazla stresliyse, kendinizi sakinleştirmek için terapi yöntemlerini deneyebilirsiniz. Tüyo: Kendinize güzel bir banyo hazırlayın. Sıcak suyla doldurduğunuz küvete esansiyel yağlar ve bolca köpük ilave edip 20 dakika boyunca sadece uzanın. Kafanızda o güne dair hiçbir şey bırakmayın. Elinize sevdiğiniz bir dergi alın ve sadece rahatlayın.

SUSUZ KALMAYIN
Günde 2 litre su içmek, en klasik sağlık mitlerinden biridir. Vücudunuz ve cildiniz için en etkili ilaç; su ve su içeren besinlerdir. Su vücudunuzdaki toksinleri temizler ve cildinizi nemlendirir. Eğer su içmekte zorlanıyorsanız, sürahinizin içine birkaç dilim limon atarak suyunuzu tatlandırabilirsiniz. Tüyo: Günde sekiz bardak su içmeye başladıktan sonra yüzünüzü incelemeye alın. İlk hafta sivilceleriniz daha kötü görünmeye başlayabilir. Bu, suyun işe koyulduğunun göstergesidir. İkinci haftada cildiniz toksinlerden kurtuldukça sonucu fark edeceksiniz.

SABAH

Yorum Yaz


.