Modanın ‘altın çağ’ı

Pazar, Kasım 20, 2011, 0:50
Alışveriş | Moda kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Uzun yıllar boyunca rüküşlük ve abartı ile ilişkilendirilen dore görkemli bir sezon geçiriyor

Fiyatı bir yükselip bir düşen altının durumu önümüzdeki günlerde ne olacak, onu ekonomi uzmanlarına bırakıyoruz. Moda dünyasında durum oldukça farklı. Geçtiğimiz birkaç sezondur çok popüler olan metalik görünümler ve yoğun taş detayları yerini yavaş yavaş doreye bıraktı. Önümüzdeki günlerde ise resmen bir tür ‘altın çağ’a adım atacağımıza şüphe yok.
Her tasarımcı ve modaevi altın modasını kendine göre yorumluyor. Örneğin Balmain bu defa altın rengini uzun ceketler ve dar pantolonlarda kullandı. Dries Van Noten defilesindeki sırmayı andıran süslü bluzlar bu trendin zarif bir halini sunarken, Dolce&Gabbana’nın meşhur yıldız desenleri de dore rengi payetlerle birleşti.
Tabii bu trende ünlü isimler de daha fazla karşı koyamadı. Önümüzdeki haftalarda Marilyn Monroe’yu canlandırdığı filmiyle beyazperdede karşımıza çıkmaya hazırlanan Michelle Williams, birkaç gün önce giydiği altın rengi Oscar de la Renta elbisesiyle göz kamaştırdı. Son günlerde Kate Moss, Kate Hudson ve Eva Longoria da kırmızı halıda altın rengini tercih etti.

Aksesuarlar da çok iddialı
Altın modası yalnızca kıyafetlerde değil aksesuarlarda da kendini gösteriyor. Fakat lüks modaevlerinin tasarladığı ayakkabılar taş, zincir, zımba gibi detaylarıyla öylesine göz alıcı ki, bazen dore elbise giymekten bile daha fazla cesaret gerektirebiliyorlar. Miu Miu’nun spor ve topuklu modellerinde olduğu gibi…
Erkek modası da bu 24 ayarlık trendden nasibini aldı elbette. Ask the Missus markasının erkekler için tasarladığı klasik ayakkabılar da bu trende ayak uydurmak isteyen erkekler için.

Gündüz kıyafetlerinde altın kullanma rehberi

Ünlü yıldızlar genellikle kırmızı halıda tercih etse de ışıltılı görünümü gündüze taşımak kolay:
* Özellikle dore trikolar ve kazaklarla kış aylarında üşümeden modaya ayak uydurabilirsiniz.
* Dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri, elbette dengeyi sağlamak. Gümüş rengiyle altını ya da altın rengi kıyafetlerle altın aksesuarları aynı anda kullanmamak gerekiyor.
* Payetli etekleri daha ağırbaşlı üstler ve klasik ayakkabılarla kombinleyerek ofis stilinize uyarlamayı deneyebilirsiniz.
* Işıltılı makyajdan kaçınıp, sade saç modellerini tercih ederseniz rüküş görünmezsiniz.

MİLLİYET

Yorum Yaz


.