Moda Dünyası

Pazartesi, Ağustos 6, 2012, 22:15
Alışveriş | Moda kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

BİLİMKURGU FİLMİNDEN FIRLAMIŞ GİBİ MODACILAR yaratıcılıklarını tasarımlarının yanı sıra defilelerde de gözler önüne serer. Öyle şovlar hazırlarlar ki aylarca hatta yıllarca adlarından söz edilir. Sıradışı saçlar, makyajlar, aksesuarlar kullanılır. Hatta bunların bazıları hemen sokağa yansır. Cambridge Düşesi Kate Middleton için hazırladığı gelinlikle adını daha geniş kitlelere duyuran Sarah Burton’ın yaratıcı direktörlüğünü üstlendiği Alexander McQueen defilesi de sokaklara yansıyacak gibi görünüyor. Çünkü defilede modellerin taktığı visor adı verilen siperlikler 475 dolarlık (yaklaşık 864 TL) etiketle satışa sunuldu. Güneş ışınlarını engelleyen bir kalkan olarak tasarlanan siperlikler bakalım ilgi görecek mi?

MÜŞTERİLERİNDEN İLHAM ALDI S.T. Dupont 140’ıncı yaşını özel bir koleksiyonla kutluyor. Marka, aynı zamanda en ünlü müşterileri olan ünlü oyuncular Audrey Hepburn ve Humphrey Bogart temalı koleksiyonlar hazırladı. Çanta, tükenmez kalem, çakmak ve dolmakalemden oluşan koleksiyondaki ürünler sınırlı sayıda üretilmiş. Audrey Hepburn temalı ürünlerin tümü pembe. Çanta 1953 yılında güzel oyuncu için üretilmiş modelin; Humphrey Bogart koleksiyonu ise 1947’de ısmarlama hazırlanan ürünlerin aynısı. Ayrıca kalemlerin üzerinde oyuncuların imzaları da yer alıyor. Meraklılarına duyurulur.

OLİMPİYAT AYAKKABISI GELDİ HANIM LONDRA Olimpiyatları dün start aldı ama olimpiyat çılgınlığı moda dünyasını çoktan sardı. Bunun en iyi örneği Loriblu markası Olympic Sandals adını verdiği ayakkabıları… Beyaz ayakkabının bilek kısmı Olimpiyat halkalarıyla süslenmiş. Bir modelde halkalar taşlarla süslenmiş, diğer modelde ise renkli.

ÖDÜLÜ, ÖZEL TASARIM HAZIR giyim markalarının Facebook üzerinde düzenlediği yarışmaları eğlenceli buluyorum. Özellikle de sonunda güzel bir armağan varsa… Jack&Jones’un Facebook kampanyasının ödülü de şahane: Bin euro değerinde özel tasarım, el yapımı bir bisiklet. Yapmanız gereken 14 Ağustos’a kadar sayfaya girip Jack&Jones tarafından hazırlanan sorulara cevap vermek. Kimbilir belki özel tasarım bir bisikletiniz olur!

FERAHLIK İSTEYENE ÇİÇEK SUYU BU sıcak günlerde parfüm kullanmak ne mümkün! En iyisi alternatif ürünler denemek. Mesela çiçek suyu! “O da ne?” dediğinizi duyar gibiyim. Florame markası organik tarımdan elde edilen aromatik bitkileri buharda damıtarak çiçek suyu elde ediyor. Hoş ve hafif kokulu çiçek suyu ferahlatıcı özelliğiyle rahatlamanızı sağlıyor.

MERHABA BEN GENNARINO MOSCHINO’NUN iPhone kılıfını süsleyen bu şirin ayıcığın adı Gennarino. Çok sevimli değil mi? Markanın kreatif direktörü Rossella Jardini’nin yer aldığı bir videoyla tanıtılan bu yeni iPhone kılıfı eylül ayında satışa sunulacak. Duyduğuma göre üç farklı rengi olacakmış: Kırmızı kurdeleli kahverengi, yeşil kurdeleli pembe ve son olarak Fenerbahçelilerin bayılacağı mavi kurdeleli sarı Gennarino…

GÜNEŞ LEKESİNE DUR DEYİN BRONZLAŞMAK uğruna saatlerce güneşin altında yatmasanız bile bazen cildinizde kahverengi lekeler oluşur. Üstelik ne yaparsanız yapın gitmez, canınızı sıkar. Tabii ki bu lekeleri önlemenin en iyi yolu yüksek koruma faktörüne sahip güneş kremi kullanmak. Ancak Ducray’ın Melascreen 50+ adlı kremi bir taşla iki kuş vurup lekelerin oluşumunu önlemeye ve ciltteki ton farklılıklarını azaltmaya yardımcı oluyor. Fiyatı da 49.95 TL. Denemeye değer…

ATARİ SAATİ ÇIKMIŞ OYUN konsollarının, akıllı telefonların, tablet bilgisayarların dünyayı ele geçirmediği günlerdi. Bilgisayar oyunu nedir bilmezdik, sadece Atari vardı. O yüzden RJ-Romain Jerome’un Space Invaders adlı modelini görünce çok heyecanlandım, bana eski günleri hatırlattı. Sadece sekiz adet üretilen bu saat Paris’in ünlü butiği Collette’te satılıyor. 18 bin 300 dolarlık (yaklaşık 33 bin 324 TL) fiyat etiketi ise el yakıyor.

WAFFLE’A LOUIS VUITTON DAMGASI ‘MODA’ bir kahvaltıya ne dersiniz? Pancake ya da waffle’ınız Louis Vuitton’lu olsun ister misiniz? O halde Louis Vuitton waffle makinesini hemen satın almalısınız. Şaka şaka! Böyle bir ürün yok. Daha doğrusu var ama gerçek bir waffle makinesi değil; Andrew Lewicki adlı bir sanatçının eseri… İnşallah Lewicki eseri yüzünden telif sorunu yaşamaz.

KAYNAK : STAR

Yorum Yaz


.