Mışıl mışıl zayıflatacağım

Pazar, Eylül 25, 2011, 0:39
Diyet kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Nöro Naturel Beden Uzmanı Deniz Egece, öyle bir CD hazırladı ki sonunu kimse dinleyemiyor, uyuyor. Egece’nin istediği de bu! Böylece bilinçaltınızı kodlayarak sizi diyet yapmadan zayıflatabileceğini iddia ediyor.

Fazla kilolarınızdan kurtulmak için diyet, spor, detoks, zayıflama hapları, ameliyat gibi birçok yöntemi denediniz. Peki ya uyumayı? Nöro Naturel Beden Uzmanı Deniz Egece, Uyurken Zayıfla adını verdiği bir CD yardımıyla size uykuda kilo vermeyi vadediyor. Bu bir müzik CD’si değil, bir erkek konuşuyor enerjiden, kuantum fiziğinden, farkındalıktan bahsediyor. Dinlerken uykunuz geliyor.

Bu CD’nin mucidi Egece’nin iddiası kadar öyküsü de ilginç. İşadamı Egece yıllarca kilo sorunuyla boğuştu. Diyet spor gibi birçok yöntemi denemesine rağmen en fazla beş-altı kilo verebiliyordu. Birgün öyle bir noktaya geldi ki “Ya ölüm, ya devam” dedi. İşte tam o sırada karşısına Nürnberg Üniversitesi’nden bir uzman çıktı: “Üniversiteye yüklü bir miktar halı satmıştım. Ürünlerin teslimi sırasında Almanya’ya gittim. Adam kilomu görünce bana ‘Biz burada telkin yöntemiyle zayıflama üzerinde deneyler yapıyoruz. Bütün deneklerimiz Alman. Kabul edersen sana bir CD verelim dinle, sonuçlarını bize bildir’ dedi. Almanca bildiğim için CD’yi dinlemeye başladım ve sekiz ayda tam 40 kilo verdim. 35 yıl kilolu yaşadım, 120 kiloydum. Bir CD’nin neleri değiştirebildiğini görünce bu konuyu araştırmaya karar verdim.”

Egece bu kararı aldığında sadece araştırma yapmakla kalmadı aynı zamanda işini, fabrikalarını bırakıp Avrupa’da, ABD’de, Uzakdoğu’da eğitimlerde aldı: “Bu konunun bu kadar ilgimi çekmesinin nedeni evrende her şeyin enerji olduğunu anlamamdı. Düşüncelerimiz, inançlarımız bile enerji. Bir düşüncenin bedeni hatta yaşamı değiştirdiğini fark edince enerjinin peşine düştüm. Onlarca ülkeyi gezerek yoga, meditasyon, NLP, hipnoz, fotografik hafıza tekniği, ses enerjisi, ışık terapisi, ayurveda, reiki, feng shui, biyoenerji ve beden dilini öğrendim. Sonra o dönem yaşadığım Antalya’ya döndüm ve öğrendiklerimi çevreme aktarmaya başladım. Kimi hastalıklarından kurtuldu kimi kilo verdi. İnsanların hayatlarında büyük değişimler oldu ama bunu bilinçli yapmadım, sadece öğrendiklerimi anlattım. İki yıl sonunda kuantumu öğrenmek için Hollanda ve ABD’ye gittim. Eğitim aldığım yerlerde kilo üzerine çalışan kimse yoktu, ben de bu alanda yoğunlaştım.”

Duymadığınız sesler işe yarıyor

Subliminal Nöro Teknoloji ile hazırladığı CD için Sağlık Bakanlığı’ndan onay alan Egece aslında kilonun kaynağının bilinçaltı olduğunu söylüyor. Bilinçaltı doğru şekillendirildiği takdirde diyet, spor yapmadan kilo sorununun çözülebileceğini iddia ediyor. Egece’nin en büyük hayali ise bu yöntemle dünya literatürüne ‘kiloyu çözen adam’ olarak girmek: “CD’de 150’ye yakın öz ve ego kodlaması yer alıyor. Öz dünyadaki bütün insanlarda aynı etkiyi verecek, ego ise Türk halkına ait kodlar. Örneğin ‘Tabakta yemek bırakılmaz. Benim metabolizmam çalışmıyor. Su içsem yarıyor. Biz ailece şişmanız, genetik. Yemezsen büyüyemezsin’ gibi. Bilinçaltınız konulara bakışınız, düşünme biçiminiz, algılamanız, anlam yüklemenizle şekillenir ve yıllar geçtikçe normal fonksiyonun dışına çıkar. Örneğin ‘Ben et yemem. Ispanak sevmem. Migrenim var’ dersiniz ve bu bilinçaltınıza işlenir. Ancak Subliminal Nöro Teknoloji sayesinde bilincinizi tazeleyebilirsiniz. Bu teknolojiyi basitçe şöyle anlatabilirim. Duyduğunuz seslerin yanı sıra bir de kulağınızın duymadığı sesler var. Bunları bilinçaltınız duyuyor. Eğer bu sesle bilinçaltına kodlama yaparsanız sadece kilo değil birçok sorunu çözebilirsiniz. Uyurken dinlemek gerekiyor çünkü bilinciniz açıkken size ‘Diyet şişmanlatır’ desem bütün dünya size diyetle zayıflanacağını söylediği için mantık yürütür, kabullenmezsiniz. Ancak uyurken bilinç üstünüz kapandığı için kodları kabul ediyor.”

Beden baklava istemez

Bilinçaltının düzenlenmesiyle vücuttaki doğal dengelerinde ayarlandığını anlatan Egece böylece kişinin yiyecek ve içeceklerden korkmadığını, vücudunun ihtiyacı olan gıdaları tükettiğini, daha fazla hareket etmeye başladığını da belirtiyor: “Kilolu insanlarda farkındalık yok. Her gün 30-40 gram alıyorlar. Kodlamalar sayesinde farkındalıkları da artıyor ve ihtiyacı olan besinleri tüketmeye başlıyorlar. Bedeniniz börek ya da baklavayı istemez. Canınız börek istiyorsa annenizi özlemişsinizdir. Bedeniniz karbonhidrat, protein, vitamin, mineral ister. Subliminal seslerle duygusal yemelerinde önüne geçmek mümkün. Kodlamaların başarılı olması için CD’yi bir ay boyunca her gece düzenli olarak dinlemek gerekiyor. Sonra bir hafta ara verip tekrar dinlemeye başlıyorsunuz.”

STAR

Yorum Yaz


.