Milli sporcu Gülcan Palavan’a destek yağıyor.

Pazar, Şubat 25, 2018, 20:16
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Hayvanların bakımını yapıp, aynı zamanda ilçede garsonluk ve gazete dağıtıcılığı yaptığı da ortaya çıkan dünya dağ kros üçüncüsü 18 yaşındaki milli sporcu Gülcan Palavan’a destek yağıyor.

Ardahan’ın Göle ilçesine 13 kilometre uzaklıktaki Samandöken köyünde, 7 çocuklu ailenin 5’inci çocuğu olarak dünyaya gelen milli atlet Gülcan Palavan (18), ilkokul beşinci sınıftayken, okulda düzenlenen koşularda antrenör Halil İbrahim Yılmaz’ın dikkatini çekti ve atletizme yönlendirildi.

DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

Çok sayıda ilde müsabakalara katılan ve bütün yarışlardan dereceyle evine dönen Palavan, son olarak 2015 yılında, Bulgaristan’da düzenlenen ‘Dünya Dağ Kros Yıldızlar Kategorisi’nde üçüncü oldu.

ZORLU ŞARTLARDA EĞİTİMİNİ SÜRDÜRMEYE ÇALIŞIYORDU

Palavan, bu süreçte ailesiyle birlikte yaşamaya devam etti. Liseden geçen yıl mezun olan Gülcan Palavan, sabah erken kalkarak, ailesiyle birlikte ahırdaki hayvanlara yem ve su veriyor, ardından spor kıyafetlerini giyip, 13 kilometrelik yolu koşarak, köyünden Göle ilçe merkezine ulaşıyor. Palavan, ilçe merkezine vardığında ise önce yerel gazetenin dağıtımını yapıyor, daha sonra garsonluk yaptığı restoranın yolunu tutuyor. Milli atlet, bir yandan da çok istediği üniversite sınavlarına hazırlanıyor.

“ŞİMDİ GELECEĞE DAHA İYİ BAKABİLİYORUM”

Genç kızın mücadelesini dile getiren haberin ardından Türkiye’nin dört bir tarafından Gülvan Palavan’ı arayanlar yardım yapmak istediklerini belirtti.

Kayseri’de kampta olan Palavan, çok mutlu olduğunu belirterek, “Hayat hikayemin yayınlamasının ardından tanımadığım çok sayıda hayırsever yardım için telefonla aradı. O kadar mutlu oldum ki; şimdi geleceğe daha iyi bakabiliyorum. Bu güç ve kuvvet, çok sevdiğim atletizmde daha başarılı olmama neden olacaktır. Artık üniversiteye de daha iyi hazırlanabileceğim. Herkese teşekkür ederim.” diye konuştu.

KAYNAK : ensonhaber.com

 

Yorum Yaz


.