Mehmetçiğe moral

Pazartesi, Nisan 18, 2016, 19:12
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Terörle mücadele eden asker ve polise yurdun dört bir yanından destek yağıyor. Ankara’da toplanan bir grup kadın Mehmetçik için kendi elleriyle yemekler hazırlayıp mektuplar yazdı.  Mehmetçiğe adeta yüreklerini gönderen kadınlar asker ve polise çok büyük moral oluyor.

Mardin Nusaybin’de görev yapan polis ve askerlere tencere.tv’nin kursiyerleri tarafından yemek gönderildi.  Kursiyerler yemek kaplarının yanına bir de not yazıp sevgilerini de eklediler.

Nusaybin’deki operasyonlarda görevli askerler için sevgi paketleri hazırlayan tenceretv.com kursiyerleri peketlerin üzerine mektuplarda iliştiriyor.

Pasta, poğaça, dolma, kek , çikolata, bisküvi gibi gıdaların bulunduğu paketlerin içine ‘Allah sizi korusun’, ‘Dünyada yoktur Mehmet’e benzer. Elde silah, dilde Allahu Ekber” notları bırakıldı.

Bir kursiyerin hazırladığı dolmaların bulunduğu pakete koyduğu notta “Uğruma şehit olan bu cana canım feda…” ifadesi dikkat çekiyor.

Tencere.tv ile birlikte Asuman Kerkez’in yaptığı organizasyonda Etimesgut Aşçılık Kursu öğrencileri kurs mutfağında hazırlanan ürünleri 4-5 kişik halinde paketledi.

Devletin kendilerine her türlü imkanı sağladığını ancak ev sıcaklığında bir şeylerin moral olacağından yola çıkan çalışmada Mehmetçiğe moral olması için ilginç çalışmalar yapıldı.

Proje kapsamında Tencere.tv ile birlikte çalışan aşçılık kursu öğrencileri  askerler için kek, kurabiye, dolma hazırladılar.

El emeği ile hazırlanan ürünler üzerlerine iliştirilen küçük notlarla birlikte 20 koli halinde kargoya verildi.

Proje kapsamındta 50 kg sarma, kuru dolma,  60 kg kuru pasta ve kek,  350 çift çorap ve 450 adet çamaşır koliler halinde Nusaybin Piyade Tugay Komutanlığı’na gönderilerek burada kolilerin dağıtımı yapıldı.

Tencere.tv ile birlikte organizasyonu düzenleyen Asuman Kerkez “Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu bu günlerde askerlerimizin yüzünde bir tebessüm oluşturduysak ne mutlu bize.” dedi.

KAYNAK : f5haber.com

Yorum Yaz


.