Masajda bile cinayet düşünüyor

Pazar, Kasım 20, 2011, 0:28
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

‘Kanıt’ isimli dizinin senaryo yazarı, Sevil Atasoy’un kızı Selin Atasoy Hartevioğlu “Masaj yaptırırken gevşeyeceğime cinayet düşünürüm. Masajdan çıkıp cinayet bölümü yazarım” dedi

Ünlü adli tıp uzmanı Sevil Atasoy ile reklamcı Faruk Atasoy’un kızı olan Selin Atasoy Hartevioğlu, Kanal D’de yayınlanan ‘Kanıt’ dizisinin senaryosunu yazıyor. Bir dönem reklamcılık ve marka mimarlığı yapan Selin Atasoy Hartevioğlu; diziyi ve yaşamını ‘Kırmızı’ dergisinden Dilek Girgin’e anlattı…

EN BÜYÜK DESTEĞİM SEVİL
Ben 19 yaşıma gelinceye kadar, dört jenerasyon kadın aynı evde yaşadık. Ben, annem, anneannem ve anneannemin annesi. Ve evde iki erkek vardı; babam ve büyükbabam… Beni asıl anneannemin annesi büyüttü. Çünkü annem de, anneannem de çalışıyordu. Anneannem, Türkiye’nin ilk tıbbı tahlil laboratuvarı olan Teşvikiye Laboratuvarı’nın sahibiydi. Dedem de adli tıp uzmanıydı.
Bizim evimizde sürekli adli bilimler konuşulurdu. Ben de, bu konulara çok meraklıydım. Ama devlet memuru olma konseptinden çekiniyordum. Bir de adli tıbbın bu kadar gelişeceğini tahmin edemedim. O yüzden de ekonomi okudum.
Yıllarca bana adli bilimlerle ilgili birtakım projeler geldi. Geçen yıl hayatımıza ‘Kanıt’ dizisi girdi. Bu diziyi yazarken en büyük desteğim annem Sevil. Birtakım deliller üzerine saatlerce konuşuruz.
Ailemle iş ilişkilerimiz de oldu. Toplantılarda anne-baba diyemediğim, hanım-bey diye hitap etmenin de garip olacağını düşündüğüm için anneme Sevil, babama da Faruk demeye başladım. Şimdi oğlum Kuzey için de onlar ‘Sevil’ ve ‘Faruk’. Mühim olan dostluğumuz!

SUÇA DİKKAT ÇEKİYORUZ!
İlgilendiğiniz konuların bu kadar karanlık olması, tabii ki ruh sağlığınız açısından çok sağlıklı değil. Sürekli cinayetler ve felaketler düşünüyorsunuz. Mesela; masaja gidiyorum, orada gevşeyeceğime cinayet düşünüyorum. Masaj seansından çıkıp cinayet bölümü yazıyorum.
Çalışmamızdaki en büyük amaç, suça karşı algıyı açabilmek… İnsanlara dikkatli olmaları gerektiğini hatırlatmak, hangi durumda nasıl davranmaları gerektiğini göstermek…

SABAH

Yorum Yaz


.