Makyaj malzemelerinizi seyirlik değil,ömürlük kullanın

Salı, Ağustos 18, 2015, 23:02
Yüz bakımı-makyaj kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

“En güzel giysimiz cildimiz!” furyasına katılıp, makyaj malzemesi seçimlerimizi de bu yönde yapan biz kadınlar, sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak için onlara servet harcıyoruz. Peki onları ne kadar tasarruflu kullanıyoruz? Kaynak:onedio.com

KAYNAK :  MODA HABER

İşte makyaj malzemelerinizin ömrünü uzatacak birbirinden süper tüyolar:

Makyaj süngerinizi ise bir sabun yardımıyla temizleyebilirsiniz
Adeta bir bakteri yuvası olan makyaj süngerleri hafta bir defa temizlenmeli. Bunun için sabun kullanabileceğiniz gibi, bebek şampuanı da tercih edebilirsiniz. Sabun kullanıyorsanız tek dikkat etmeniz gereken şey, sabunun daha önceden kullanılmamış olması.Not: Benim favorim kesinlikle bebek şampuanları

Jel liner kullananların en büyük sorunu: Kurumaları!
Bu tip ürünleri kullananlara ilk tavsiyem, her kullanımdan sonra liner kutusunu ters çevirmeleridir. Bu kuruma süresini uzatacak olsa da ne yazık ki önlemeyecektir.

Ürün kuruduğunda ve çatlamalar belirmeye başladığında ise içine yine lens solüsyonu ekleyin. Karıştırın. Homojen karışım elde ettiğinizden emin olduğunuzda, daha kolay kullanım için yüzeyini düzleştirmeyi de ihmal etmeyin.

Bitmek üzere olan parfümünüzü, vücut kreminizin içine sıkın.
Krem kutusunu sallayın ki parfüm eşit dağılabilsin. Hafif olsa da, daha uzun süre o çok sevdiğiniz parfümü soluyabileceksiniz 🙂

Göz makyajınızın akmamasını ve daha az ürünle, çok daha pigmentli bir bitiş istiyorsanız, göz makyaj bazı kullanmalısınız

Yaz sıcaklarına dayanamayıp kırılan rujunuzu kurtarmak ister misiniz?
Şekildeki gibi kırılan tarafın altını çakmak yardımıyla ısıtın. Bu arada elinizi yakmamaya da dikkat edin 🙂 Sonra diğer parçayla birleştirin. Birleştiği yere yeniden sıcaklık verip, iyice birbirlerine yapışmasını sağlayın. 10-15 dakika soğutucuda beklettikten sonra kullanabilirsiniz.

Önlemini daha önceden almak isteyenler için, çanta içindeki çarpmalarda hava yastığı görevi üstelenecek bu makyaj temizleme pamuklarından faydalanabilirsiniz.

Havayla temas eden maskara, uzun süre kullanımdan sonra koyulaşmaya başlar.

Ilık suyla doldurduğunuz bir bardağın içine, kapağını sıkıca kapattığınızdan emin olduğunuz maskaranızı atın. Su soğuyana kadar bekleyin. İçindeki maskaranın çözüldüğünü fark edeceksiniz.

Ayrıca her kullanımdan önce ürünü iki avucunuz içinde ısıtmanız da, faydalı olacaktır.

Kırılmış ve paramparça olmuş farlarınız için kurtarıcınız: Alkol
Yapmanız gerekenler basit:

Önce kırılmış olan farınız etrafa daha fazla dağılmasın diye, streç filmle sarın. Homojen bir hale getirmek için streç filmin üzerinden kaşık/spatula yardımıyla ezin. Ardından birkaç damla alkol damlatın. Karıştırın ve kaşık yardımıyla sıkıştırın. Bir kaç saat bekletin, süreci hızlandırmak için soğutucuya da atabilirsiniz. Eskisinden çok daha sağlam olduğunu göreceksiniz!

Açılmayan ojenizin kapağını, şekildeki gibi sıcak su içinde bekletin.

Bittiğini sandığınız fondöten tüpleri…
Bitmiş tüpü ikiye kesin. İçindeki kalan ürünü spatula veya bıçak yardımıyla yine kozmetikçilerde kolaylıkla bulabileceğiniz bu küçük kutulara doldurun.

Kırılmış farlara uyguladığınız aynı işlemi allık, pudra gibi kırılma ihtimali olan diğer makyaj ürünlerinde de kullanabilirsiniz

Göz kaleminin ucunu açarken kırılmasından, hangimiz şikayetçi değiliz ki?
Oysa ki çözüm çok basit: Göz kaleminizi kalemtıraşla açmadan önce birkaç dakika buzlukta bekletin. Özellikle yaz mevsiminde bunu yapmadan kaleminizi açmayı aklınızın ucundan bile geçirmeyin!

Bitmek üzere olan maskaranızın içine birkaç damla lens solüsyonu ekleyin; bir süre daha kullanın! :),

Ağdalaşmaya başlamış ojenizi hayata geçirmek için, oje incelticiden faydalanın.
Ojenizin içine bir kaç damla damlatın ve çalkalayın. İşe yaradığını göreceksiniz.

Biten rujunuzu yeniden hayata döndürün!
Öncelikle siz de benim gibi israftan nefret eden birisiyseniz ve bitmiş rujunuzun dibini acıyarak atıyorsanız bu tüyo tam sizlik! Bir spatula ya da bıçak yardımıyla bitmiş rujun dibini sıyırıp bir kaşığa koyun. Kaşığı mumun sıcaklığında eritin. Eski lip balm kutunuza ya da kozmetikçilerde kolaylıkla bulabileceğiniz bu minik kutucuklara erittiğiniz ruju dökün. Dolapta katılaşana kadar beklettikten sonra rujunuz da hazır!

Not: “Dibinde ne kadar var ki!” diyenler, inanın sizi bile şaşırtacak kadar rujunuz olacak 🙂

KAYNAK :  MODA HABER

Yorum Yaz


.