Lokum parfüm şişesine sığdı

Pazartesi, Aralık 26, 2011, 23:52
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Güzel görünmek ve giyinmek kadar güzel kokmak da önemlidir. Çünkü kokumuz adeta imzamızdır, bizi hatırlatır. Bu nedenle benzer kokulara sahip olmayı istemeyiz. İşte bu noktada devreye yine tasarım girer, özel bir parfüm arayışımız başlar. Nişantaşı’nda açılan Türkiye’nin ilk tasarım parfüm butiği La Déesse kokusuyla fark yaratmak isteyenler için her yerde bulamayacağınız  parfümler sunuyor.

Butiğin kurucuları Ilgım Deliloğlu ve Birgül Ulucan. Her ikisi de kokulara ve tasarıma tutkun. Deliloğlu, Anadolu Üniversitesi kimya bölümünden birincilikle mezun olduktan sonra dünyaca ünlü parfümerlerin eğitim gördüğü Institut Supérieur International du Parfum de la Cosmétique et de l’Aromatique Alimentaire’nin (ISIPCA) parfümeri bölümüne kabul edilen ilk Türk oldu. 2004’ten itibaren parfüm ve kozmetik sektörünün öncü firmalarında çalıştıktan sonra 2010 yılında yakın arkadaşı makine mühendisi Birgül Ulucan ile tasarım atölyesini kurdu.

İkna etmek bir yıl sürdü

La Déesse’te yer alan markaları ikna etmek için bir yıl boyunca uğraştıklarını söyleyen Birgül Ulucan her yerde bulunmayan, niş parfümlere yer verdiklerini anlatıyor: “Narciso Rodriguez For Her ve For Him, Jean Paul Gaultier Le Male gibi bilinen kokulara imza atan   Francis Kurkdjian parfümün dahisi olarak kabul ediliyor. Kişiye özel parfümler yapan Kurkdjian’ın Fransız oyuncu Catherine Denevue için tasarladığı Lumiere Noire bugün en beğenilen parfümler arasında yer alıyor. Jane Birkin için özel olarak ürettiği L’Air de Rien adlı parfümüyle tanınan Miller   Haris yine burada bulabileceğiniz markalardan. Keiko Mecheri’nin Topkapı Sarayı ve Türk lokumundan esinlenerek hazırladığı Loukhoum, bir kült. Aslında bir moda tasarımcısı olan Robert Piguet’in Madonna, Vera Wang, Sofia       Cappola ve Uma Thurman gibi birçok ünlünün kullandığı, en çok satan parfümü   Fracas’ı da getirdik. Dört farklı parfümü bulunan YS UZAC’ın Türk lalesinden esinlendiği kokusu Lale de büyük beğeni topluyor.”

Ilgım Deliloğlu ocak ayı sonunda parfüm eğitimlerine başlayacaklarının da müjdesini veriyor: “İki buçuk saat sürecek bu eğitimlere katılanlar parfümün tarihinden içindeki maddelere kadar her şeyi öğrenecek. Ardından bizim yardımımızla kendi parfümünü tasarlayacak. İsmini seçtiği parfümünü, etiketini hazırlayıp özel bir şişede kişiye vereceğiz. Altı ay sonra da kişiye özel parfüm tasarımına başlayacağız. Beğeni, yaşam tarzı, stilinize göre sadece sizde olacak bir parfüm…”

STAR

Yorum Yaz


.