Kusurlarını yok etmenin kolay yolları

Perşembe, Mart 11, 2010, 22:54
Yüz bakımı-makyaj kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Yüzünüzde beğenmediğiniz kusurları örtmek için makyaj hilelerine başvurmaya ne dersiniz? O zaman alın elinize sihirli fırçanızı, geçin aynanın karşısına, uygulayın tek tek tüm önerilerimizi…

Çıkık Çene

Eğer çenenizin çıkık olduğundan şikayetçiyseniz, daha güzel görünmesi için yapmanız gereken, bütün yüzünüze uyguladığınız pudra yada fondötenden iki ton daha koyusunu çenenize ve boynunuza uygulamak. Boynunuza da uygulamanızın nedeni aradaki farkın dikkat çekmemesi için. Bu makyajı uyguladığınızda gözlerinizi de biraz daha öne çıkartmalısınız. Bunun için kirpiklerinizi kıvırın ve maskara sürün. Ayrıca, dudaklarınızı öne çıkaracak canlı renkte rujlar tercih edin, böylece çenenizin belirginliği gidecektir.

Hokka Burun

Herkesin hokka gibi bir burnu olmayabilir. Eğer burnunuzdan şikayetiniz varsa dikkati başka yerlere çekmeniz gerekir. Bunun için gözlerinizi, dudaklarınızı ve elmacık kemiklerinizi ortaya çıkaran bir makyaj yapabilirsiniz. Dudaklarınıza koyu renkli bir ruj sürerseniz, dikkati yüzünüzün tam ortasına çekecektir, bu nedenle dudağınıza açık tonda bir ruj sürmelisiniz. Gözlerinizin altı mor olursa bu durumda burnunuz daha sivri görünecektir. Eğer böyle bir sorununuz varsa kapatıcınızı mümkün olduğu kadar çok sürmeli ve morlukları kapatmalısınız. Göz makyajınızı maskara ve farla dikkat çekici hale getirdikten sonra, elmacık kemiklerinizi ortaya çıkaracak teninize uygun bir allık sürmeyi unutmamalısınız.

Canlı Gözler

Gözleriniz çok çukur görünüyorsa, doğru makyajla bu durumu düzeltebilirsiniz. Yorgun görüntünüzden kurtulmak için pırıltılı bir göz farı kullanmalısınız. Daha sonra göz kapağınızın üzerine bir eyeliner çekin. Gözleriniz birbirine çok yakın duruyorsa, açık tonda bir göz farını gözün iç köşesinden ortasına kadar sürün. Ortadan dış köşeye kadarsa koyu tonda bir far sürün. Göz çevrenizde çok fazla çizgi varsa kapatıcınızı bir fırçanın üzerine boşaldın ve çizgilerin üzerinden geçin. Fondöteninizin kapatıcınızdan daha açık tonda olmasına dikkat edin.

Yuvarlak Yüz

Yuvarlak bir yüze sahipseniz, elmacık kemiklerinizi biraz geri plana itmekte yarar var demektir. Bunun için şakaklarınıza, elmacık kemiklerinize ve çene altınıza büyük bir allık fırçası yardımıyla bronz allık sürün. Daha açık renk pudrayla alnınızı, burnunuzu ve çene ucunuzu vurgulayın.

İnce Dudaklar

İlk kuralı unutmamanız gerekiyor. Eğer dudaklarınız inceyse, dudak çevresini kalemle çizmek sadece dudaklarınızı büyütmeye çalıştığınızı gösterir. Dudaklarınızı kalın göstermek için açık tonda bir dudak kalemi alın ve doğal dudak çizginizi belli olmayacak şekilde çizin. Daha sonra dudağınızın içini de o kalemle boyayın ya da kalemle aynı tonda bir ruj sürün.

Düşük kaşlar

Kaşlarınız bir türlü söz dinlemiyorsa ve sürekli şekilsiz duruyor, aşağı doğru düşüyorsa üzülmeyin; çünkü bunların da çaresi var.  Yapmanız gereken yeni bir diş fırçasını elinize alıp, kaşlarınızı yukarı doğru fırçalamak. Sert bir şekilde kaşlarınızı fırçaladıktan sonra elinize biraz jöle alın ve kaşlarınızın üzerine iyice bastırın. Sonra kaşlarınızı tekrar fırçalayarak jöle kalıntılarını alın.

Kısa Boyun

Boynunuzun kısa olduğunu düşünüyorsanız yapmanız gereken şey aslında çok basit; küpe takmak. Bu dikkati omuzlarınızdan yüzünüze doğru çekmenizi sağlayacaktır.

Yorum Yaz


.