Kurutulmuş meyvelerle evinizi süsleyin

Salı, Kasım 19, 2013, 18:51
Ev Dekorasyonu kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Kurutulmuş portakal ve limon dilimleri, evinizi yeni bir yıla hazırlarken size ilham olacak

Kurutulmuş portakal ve limon dilimleri, evinizi yeni bir yıla hazırlarken size ilham olacak. İhtiyacınız olan sadece biraz el becerisi, biraz hayal gücü… Yaklaşan yılbaşı gecesinde evinizde organik köşeler oluşturmak için önerilerimizi atlamayın.

Kaseler Boş Kalmasın
Portakal dilimlerini istediğiniz kalınlıkta kesip, kuruttuktan sonra kaselerin içinde sunabilirsiniz. Bu meyveleri nem olmayan bir ortamda kurutmalısınız. Çünkü nem, meyvenin içindeki asitli sıvının kurumasına izin vermez. Bu sıvıyla çürüyüp, istediğiniz sonuca ulaşmanızı engeller.

Meyve Nasıl Kurutulur
Güneşte ve gölgede olmak üzere iki şekilde yapılabilir. Bütün ve dilimlenmiş meyveler ayrı ayrı işlem görmeliler.Açık havada kurutma yapılacaksa, doğrudan toprağa serilmemeli. Kurutulduktan sonra daha dayanıklı olmaları ve kurtlanmamaları için düşük ısılı fırında (75-100 derece) 10-15 dakika tutulabilir. Kurutulmuş yiyecekler, 10 derecenin altındaki sıcaklıklarda cam, teneke ve emaye kaplarda saklanabilir. Kullanmadan önce 1-2 saat sıcak suda bekletmek ya da yarım saat süreyle kaynatmak gerekir.

Şık Karşılama
Kapı süsleri yılbaşının olmazsa olmazıdır. Bu yıl satın almak yerine, kendi ellerinizle hazırlayacağınız bir süslemeyle konuklarınızı karşılayabilirsiniz. Bahçeden toplayacağınız ağaç dallarını iç içe geçirerek yuvarlak bir iskelet oluşturabilirsiniz. İsterseniz bu iskeleti yapı marketlerde hazır olarak da bulabilirsiniz. Üstüne kozalaklar, kurutulmuş meyveler, çam ağacı yaprakları yerleştirerek kendi kapı süsünüzü yapabilirsiniz. Küçük not kağıtlarına yazdığınız yeni yıl mesajlarını da aralara eklemeyi unutmayın!

Yorum Yaz


.