Kışa Hazırlanırken Uygulayabileceğiniz Dekorasyon Fikirleri

Pazar, Aralık 4, 2016, 22:37
Ev Dekorasyonu kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Dekorasyona büyük bir aşk duyan, renklerle haşır neşir olmaya bayılan konuk yazarımız Dekorolog bu yazıyı sizin için hazırladı.

Kış mevsiminin kendisini iyice hissettirmeye başladığı şu günlerde ev dekorasyonunda yapılması gereken değişikliklerden bahsetmenin tam zamanı! Hele de evlerde geçirdiğimiz süre artmışken…

Koltuğa uzandığımızda üstümüze aldığımız bir şal, ortamı romantik ışıklarıyla aydınlatan mumlar, renkleriyle içimizi ısıtan kırlentler… Hepsi de evimizi kışa hazırlayacak ufak ama etkili detaylar.

Dekorasyonda kış hazırlıkları yaparken evimizi keyifli bir yaşam alanına çevirmemiz mümkün. Tek yapmamız gereken mevsimin bize fısıldadıklarını dekorasyonda uygulayabilmekte.

İşte kışın, dekorasyon için hazırladığı keyifli sürprizlerden birkaçı:

Yün örgülerin favori mevsimi kış!

Hem giyimde hem de dekorasyonda yün örgülerin vazgeçilmez mevsimi kıştır. Hâl böyle olunca evimizi kışa hazırlamak için koltuk örtüleri, bardak altlıkları, battaniyeler gibi birçok yün materyalli eşyayı sakladığımız dolaplardan dışarı çıkarmanın vakti gelmiş demektir.

Post halıları yere serme vakti!

Yumuşacık tüyleriyle post pelüş halıları ayaklar altına sermenin tam zamanı! Kışı hatırlatan post halılar dokusuyla içinizi ısıtacak hem de dekorasyona farklı bir hava katacak.

Koltukları şalsız bırakmayın!

Televizyon karşısında ayaklarınızı uzattınız, kahveniz elinizde… Bu keyif anını tamamlayacak tek şey üstünüze atacağınız bir koltuk şalı. Kışın siz de mutlaka koltuğunuzun bir köşesini şallandırın ki keyif anınızı bozup battaniye almak için yerinizden kalkmak zorunda kalmayın. Tabii koltuk şallarını dekoratif amaçlı da kullanabileceğinizi unutmayın.

Mumları yakın!

Mum ışığının yarattığı romantik ve sıcacık ortamın tadı en çok kışın çıkar. Ve dekoratif bir aksesuar olarak da kullandığımız mumlar en çok kışa yakışır. Hele de mumlar ve şamdanlar dekorasyonu tamamlayacak şekilde seçilmişse…

Aksesuarlarla kışı yansıtın!

Dekorasyonda kolayca değişiklik yapabilmenin yolu küçük objeleri değiştirmekten geçer. Örneğin tablolarınızı kış temalı tercih edebilirsiniz bu mevsimde. Biblo gibi ufak dekoratif aksesuarları kışa uygun objelerle değiştirebilirsiniz.

Renklerde kış modasını takip edin!

Yaza nazaran kışın daha koyu renklere yer veririz hayatımızda. Dekorasyonda da kış modasını yakalamak için o sezon kışın en çok tercih edilen renklerini evimize taşıyabiliriz. Ufak dokunuşlarla kış renklerini dekorasyonda kullanabiliriz.

KAYN AK : milliyet.com.tr

Yorum Yaz


.