Kırca’dan veda mektubu

Pazar, Ekim 11, 2015, 20:20
Alışveriş | Moda, Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Karaciğer kanseri ile mücadele eden ünlü oyuncu Levent Kırca, ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ aldığı 5. Bodrum Türk Filmleri Haftası’na oğlu aracılığı ile bir veda mektubu gönderdi.

Karaciğer kanseri teşhisi konulan ve şu sıralar hastalığı ile mücadele eden ünlü oyuncu Levent Kırca, 5. Bodrum Türk Filmleri Haftası’nda ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ne layık görüldü. Tedavisi nedeni ile İstanbul’dan ayrılamadığı için törene katılamayan Kırca’nın ödülünü, kendisini temsilen oğlu Oğulcan Kırca aldı.

Levent Kırca’nın ödülünü Oğulcan Kırca’ya Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon teslim etti.

Levent Kırca, oğlu aracılığı ile aldığı ödül için konuşmasını bir veda mektubu şeklinde hazırladı. Salondaki davetlileri ağlatan veda mektubunda Levent Kırca şu satırlara yer verdi:

“1974’te TRT ile girdim hayatınıza. O günden bu yana bayağı bir zamanınızı aldım. 41 yıl… Teşekkür ederim size, anılarınızda bana yer açtığınız için. (…) Güzel şeyler paylaşabildiysek sizinle, ne mutlu bana. Benim jenerasyonumda bir insan çabalarının meyvesini görememe durumuna mı üzülmeli, yoksa daha kötülerini yaşamayacak olduğu için teselli mi bulmalı şu an bilemiyorum. (…) Woody Allen, ‘Bir yönetmenin en büyük hatası, bu kötü senaryoyu çekerek adam ederim demesidir’ der. Siz de yönetmensiniz. Ailenizi yöneten, işinizi yöneten. Etrafınızı yöneten. ‘Şu an’ yöneten. Birlik olup bu senaryoyu değiştirin ki, filminiz de iyi olsun. Dik durun. Adil olun, sabırlı olun, enerjinizin sirayet etmesine müsaade edin. Daha iyi bir dünyada görüşmek ümidiyle. Atatürk’le kalın, Cumhuriyet’le kalın, hoşça kalın!”

KAYNAK : f5haber.com

Yorum Yaz


.