Kil Maskesi İle Cilt Bakımı

Çarşamba, Ağustos 26, 2015, 21:14
Vücut ve Cilt Bakımı kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Ciltte oluşan lekeler, sivilceler, yağlanmalar için hemen her gün yeni bir maske tarifi önerilir ve cildi ile ilgili problem yaşayan bayanlar neredeyse hepsini tek tek denerler. Çünkü özellikle yüzdeki problemler bayanların fiziksel görüntüsünü olumsuz etkilediğinden psikolojik olarak da katlanılmaz olabilmektedir. İşte bu denli önemli cilt problemleri için hem etkili hem de doğal bir çözüm yolu olan kil maskesi son dönemlerin trend maskelerindendir.

Kilin Cilde Faydaları Nelerdir?

Kil, su ile karıştırılarak krem haline getirildiğinde birçok cilt ve deri hastalıklarına iyi gelebilmektedir. Özellikle egzama, deri ve sedef hastalığı için kil tam bir doğal mucizedir. Ciltte güneşin bıraktığı lekelere, hamilelik lekelerine, sivilce izlerine de kilin onarıcı etkisi olduğu bilinmektedir.

Ayrıca sivilceye ya da yağ bezelerine meyilli olan cilde haftada bir gün kil maskesi uygulanırsa ciltte sivilce oluşumu önlenebilmektedir. Bunun yanında sağlıklı ciltler için de toksinlerden arındırıcı ve gözenekleri sıkılaştırıcı etkisi olduğundan 10-15 günde bir kez kil maskesi yapmak cilde iyi gelecektir.

Kil Maskesinin Yapılışı

Kil maskesi hazır olarak aktarlarda ve bazı eczanelerde satılmaktadır. Ancak o maskenin içeriğinden tam olarak emin olunamayacağından maskeyi evde yapmak çok daha akıllıca olacaktır. Bunun için aktarlardan bir miktar toz halde kil temin edilir. Bu kil ile uygulanacak bölgenin büyüklüğüne göre farklı miktarlarda tek kullanımlık maskeler yapılabilir. Örneğin yüz için bir yemek kaşığı kil ile bir kaşık su ya da limon suyu krem haline gelinceye kadar karıştırılır ve problem olan bölgeye sürülür. Maske 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile ovularak yüz yıkanır.

KAYNAK : sihirliruj.com

Yorum Yaz


.