Katlanabilen su şişesi; Hydaway

Pazar, Mayıs 24, 2015, 23:16
Sağlık kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Suyunuzu içtikten sonra su şişesini katlayarak cebinize koymanızı sağlayan tasarım yapıldı. İşte katlanabilen su şişesi Hydaway…

Pet şişelerin doğaya verdiği zararı göz önüne alırsak, katlanabilen su şişesi geleceğe yönelik önemli bir adım…

Her geçen dakika neredeyse 90.000 plastik şişe çöpe atılıyor. Tekrar kullanılabilen su şişesi kullanarak bu problemin önüne geçebiliriz. Bu fikirden yola çıkarak katlanabilen su şişesi tasarlandı.

Hydaway adı verilen muhteşem katlanabilen su şişesi, gıdaya zarar vermeyen silikondan üretildi. 600 ml hacmi olan bu şişe, katlandığında 3.2 santimetre boyutuna gelebiliyor.

Seyahat edenlerin ve sporcuların şimdiden gözdesi olan Hydaway, kullanmadığınız zaman katlayıp cebinize koyabileceğiniz ve her yere taşıyabileceğiniz yeni nesil bir su şişesi. Katlanabilen su şişesi, doğayı korumasıyla da ön plana çıkıyor. “İç, katla ve taşı” mantığıyla üretilen su şişesi, katlandığında cebinize sığabilecek boyuta geliyor. Spora giderken veya seyahat ederken de oldukça kullanışlı gibi görünüyor.

Pet şişenin zararları nelerdir?

Ortalama 400 yılda ancak yok olabilen plastik şişeler doğaya çok büyük zarar veriyor. Bunun yanı sıra, insan sağlığına da zararları bulunuyor. Plastik şişe ve kaplarda plastifiyan (esnek yumuşak), stabilizan (sağlamlaştıran), homojenleştiren, librifiyan (parlak ve şeffaf görüntü veren) boya, katalizör (kimyasal tepkimeyi hızlandıran fakat kendisi değişmeden kalan madde) maddeler kullanılıyor.

Plastik şişe ya da kabın hammaddesinde bulunan Bisfenol-A (BPA) ve Dioksinler; sıcak su, sıvı ve asit içeriklerle temas ettiklerinde şişe veya kabın içinde bulunan su, yemek, gıda veya içeceğe geçiyor.

Uzun süre atılamayan ve vücudun yağ dokusunda depolanan Bisfenol-A ve Dioksinler, vücutta birikmeye başlıyor. Bu şekilde iç organlara ciddi hasarlar veren kimyasal maddeler, özellikle yaz aylarında sağlığımızı daha da çok tehdit ediyor.

KAYNAK : yumurtaliekmek.com

Yorum Yaz


.