Kaş alımı-düzeltilmesi

Pazar, Kasım 2, 2008, 22:49
Yüz bakımı-makyaj kategorisi. Bu mesaja 8 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

En riskli şeylerden biridir yanlış alınmış kaşlar… Bir anda yüzünün ifadesi değişebilir, halk arasında “kaşım küstü” şeklinde tabir edilen felaket gerçekleşir ve alınan yerden kaş çıkmaz! O yüzden kaşınızı mutlaka uzman birine aldırmalısınız. “İlle de ben alacağım” diyorsanız önce yazımızı okuyun.
1) Kaşlarınızı bir fırça yardımıyla düzeltin ve yukarı doğru tarayın. Eğer kaşlarınız düzse aşağıya doğru tarayın. Küçük bir makasla normal uzunluğa ulaşıncaya kadar kıslatın. Böylece gerçek kaş şekliniz ortaya çıkacaktır.
2) Kaşınızın tam ortasını kalem yardımıyla belirleyin. Kalemi burnuzun hemen yanında ve dik bir şekilde tutun. Kalemin dışında kalan kısım burnunuzun geniş görünmesine neden olur.
3) Kalemi göz bebeğinizin önünde tutun. Kalemin ucunun gösterdiği nokta, kaşınızın kavisli olması gereken yerdir
4) Kalemi bir ucunu burnunuzun kenarına diğer ucunu gözünüzün kenarına gelecek şekilde tutun.  Kalemin ucunun gösterdiği nokta kaşınızın bitmesi gerektiği noktadır.
5) Beyaz bir kalem kullanarak alınacak olan kaşların yerini belirleyin. Beyaz renk, kaşın koyu görünmesini sağlar. Böylece alırken size kolaylık olur.
6) İki kaşınızın arasını ağda yardımıyla temizleyebilirsiniz. Bu hem daha hızlı hem de daha kolay bir yöntemdir. Ağdayı tüylerin çıkış yönüne doğru uygulayın ve çekin.
7) Beyaz renkli kısımda bulunan fazla tüyleri cımbız yardımıyla alın.
8) Son olarak cildinizde bir buz küpünü 5-6 dakika bekletin. Böylece kızarıklıkların oluşmasını önleyebilirsiniz.

YAZARKAFE8 Yorum yazıldı.

 1. ezo yorumu - Çarşamba, Nisan 15, 2009, 16:37

  gercekten cok yardımcı oldunuz ama benim kaslarım cok seyrek ve cobuk uzamıyor napmalıyım cvp bekliyorum

 2. funda yorumu - Pazar, Nisan 26, 2009, 17:24

  sagolun ya yardımlarınız için tesekkürler

 3. hacer yorumu - Cumartesi, Mayıs 9, 2009, 12:02

  ya benim kaşlarım çok seyrek ve şekilsiz nasıl ala bilirim cevaplarsanız sevinirim tşkrlr

 4. huriye yorumu - Çarşamba, Kasım 25, 2009, 0:54

  ben 28 yaşındayım ve ilk kez kaş aldırdım bugün.çok pişman oldum kaşım eski haline dönermi tekrar dönerse ne zaman döner.ben anlamam ama makasla kesti cımbızla aldı sonrada iple aldı .eski halini istiyorum lütven cevap

 5. NESLİHAN yorumu - Pazar, Ağustos 29, 2010, 15:20

  kaşı küsen yada ilk aldırmış olupta pişman olan arkadaslar hint yağı yada yılang yağı kullanın gece yatarken kulak çubuğu yardımyla kaşınıza uygulayın sabahta temizleme losyonuyla çıkartın 1 ay sonunda farkı görüceksiniz bu yağları aktarlarda rahatlıkla bulabilirsiniz

 6. meryem yorumu - Perşembe, Eylül 23, 2010, 17:24

  ya arkadaşlar ben 16 yaşındayım ilk kez kaşlarımı aldırdım sonra çok pişman oldum.. zamanı önemli değil ama ben ilk hali gibi uzamasını istiyorum. farklı çoklukta ve kalınlıkta değil aynı eskisi giib olmalı sizce olur mu yaa ltüfen yardımm .s.s

 7. zeynep yorumu - Pazar, Haziran 23, 2013, 13:19

  ya ben kaşlarımı bi kaç kez aldırdım çok pişmanım tam olarak eski haline dönermi dönerse dönmesi için kaç ya beklemek gerekiyo lütfen yardım edin şimdiden teşekkürler

 8. yeşim yorumu - Cuma, Kasım 15, 2013, 18:01

  hiç merak etmeyin bir aya kalmaz eski haline döner huriye hanım bidaha almazsanız kaşı sıkıntı degilYorum Yaz


.