Karbonattan 8 farklı şekilde yararlanın!

Salı, Ekim 27, 2015, 23:26
Sağlık kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Hergün kullandığınız ürünleri bütçenize uygun bir şekilde daha ekonomik hale getirmek istemez misiniz? Birçok işe yarayan tek bir ürün harika olur değil mi? Daha önce hiç bilmediğiniz birçok özelliğe sahip bu ürün karbonat! Kişisel hijyenden, ev temizliğine kadar birçok alanda işinizi görecektir.

Koku giderici

Buzdolabınız kötü mü kokuyor? Buzdolabınızın kapaklarındaki raflara kapağı açık olacak şekilde karbonat bulunan bir şişe koyun. Karbonat, dolabın içindeki kötü kokuyu alacaktır.

Pedikür

Kuaföre para harcamak istemiyorsunuz ya da oraya ayıracak zamanınız yok. Bu noktada da yardımınıza karbonat koşuyor. Bir kovanın içerisine karbonat ve sıcak su koyun, ayağınızı bu suyun içinde dinlendirin. Sertleşen ayak tabanlarınıza ve nasırlarınıza çok iyi gelecek.

Leke çıkarıcı

Diş macunu ve karbonatı, kullanmadığınız eski bir kasede karıştırın. Daha sonra bu karışımla porselen ve gümüş eşyalarınızı temizleyebilirsiniz.

Halı temizleyicisi

Elektrikli süpürgeyi açmadan önce, halınızın üzerine karbonat serpiştirin ve birkaç dakika bekletin. Süpürge yaptıktan sonra halınızın daha temiz göründüğünü farkedeceksiniz.

Diş macunu

Halınıza uyguladığınız şeyi dişlerinizde kullanmak tuhaf gelebilir ama bu da bir seçenek. Diş macununuz bittiği zaman aklınızda bulunacak hayat kurtaran ipuçlarından biri de budur. Diş macununuz bittiğinde, diş fırçanızın üzerine karbonat döküp dişlerinizi temizleyebilirsiniz.

Yağları temizleyin

Bir miktar suyun içine koyacağınız karbonat ile yağlanmış yüzeyleri temizleyebilirsiniz.

Deodorant

Karbonatı, buzdolabında koku giderici olarak kullandığınız gibi, koltuk altlarınızda deodorant niyetine kullanabilirsiniz.

Saç temizleyicisi

Acilen dışarı çıkmanız gerekiyor ve saçlarınızın yağlı olduğunu düşünüyorsanız, saç diplerinize karbonat uyguladığınızda saçınızda biriken yağı emecektir.

KAYNAK : haberturk.com

Yorum Yaz


.