Karbonatın güzellik rutinindeki bilinmeyen yeri…

Pazartesi, Ağustos 29, 2016, 20:04
Vücut ve Cilt Bakımı kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Diş beyazlatmak için çok uzun yıllardan beri karbonat bir çözüm olarak kullanılıyor.

Doğal bir peeling olan karbonatla  pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Pedikür ve manikür suyuna koycağınız bir miktar karbonat  ölü derilerin daha çabuk yumuşamasına yardımcı olur, el ve ayaklarınızın daha yumuşak olmasını sağlar.

Güneş yanıklarının üzerine acıyı alması için suyla seyretilerek sürülebiliyor.

Şampuanınızın içine koyacağınız bir miktar karbonat saçları daha dolgun gösterir.

ÜLSER AĞRISINA İYİ GELİR
Uzmanların bir kısmı karbonatın ülser ağrısını hafiflettiğini söylemişlerdir. Karbonatın mide asidini nötralize ettiği için ülser ağrısının şiddetini azattığı söylenmektedir. Bir büyük bardak suya 1-2 tatlı kaşığı karbonat ekleyerek içmek bir nebze olsun ülser ağrılarından kurtulmaya yardımcı olur.

PERFORMANSI ARTTIRIR
Kabartma tozunun performansı arttırıcı özelliği vardır ve vücuda enerji depolamaktadır. Özellikle uzun mesafeli koşucuların enerji hatta doping sağladığı bazı uygulamaları vardır. Bu uygulamalar sayesinde yarışlardaki performasnlarını arttırmayı başarmaktadırlar. Bu yüzden kabartma tozunu kapsül şekline alma özelliği de daha sonraları keşfedilmiştir. Biz ise karbonatın kapsül olarak değil doğal olarak yemeklerde kullanılarak tüketilmesini tavsiye ediyoruz. Yazının başında belirttiğimiz gibi, etkili bir kimyasal madde olduğu için kullanımına dikkat edilmesi gerekir.

KARBONAT DİYETİ
Son zamanlarda, özellikle ilkbaharın gelmesiyle birlikte kilolarından kurtulmak isteyen kişilerin suya karıştırarak içtiği bir kullanım şeklidir karbonat diyeti. Karbonat diyetinin popüleritesi günden güne artıyor fakat biz bu diyetin bazı ciddi hastalıklara yol açma riskinden dolayı tavsiye etmiyoruz.

DETOKS BANYOSU
Karbonatı suya karıştırrarak banyo yapabilirsiniz. Küvete bir miktar karbonat atıp, elma ile karıştırdığınızda yorgunluğunuzu giderir, sakinleştirici özelliği vardır. Vücut temizliğine de inanılmaz katkı sağlar.

KAYNAK : f5haber.com

Yorum Yaz


.