Kanseri sonlandıracak meyve

Cuma, Mart 12, 2010, 20:45
Sağlık kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Japon ve Amerikalı profesörlerin yürüttüğü ortak çalışmanın sonucunda Papaya meyvesinin rahim, meme, karaciğer, akciğer ve pankreas kanseri hücrelerinin büyümesini yavaşlattığı ispatlandı.

Papaya meyvesinin yanında yaprağının da kanser hücreleri üzerinde doğrudan antitümör etkisi olduğu ve bağışıklık sistemini de güçlendirdiği açıklandı.

Araştırmacılar, 4 farklı güçlü kanser hücre kültürünün Papaya özüne tutulduktan 24 saat sonra yapılan ölçümde kanser hücrelerinin büyümesinin yavaşladığını belirlediler. Papayanın 24 saatlik kısa bir zamanda dahi kanser hücrelerinin büyümesini yavaşlatması araştırmacılarda şaşkınlığa neden oldu oldu.

Araştırmanın bulduğu ilginç bir başka sonuç da Papaya meyvesinin sadece kanser hücrelerinin büyümesini durdurup normal hücrelere herhangi bir yıkıcı etki etmemesi olarak açıklanıyor. Araştırmanın sonucu olarak gelecekte Papaya meyvesinin düzenli tüketilmesiyle kanser hücrelerinin büyümesinin durma ihtimalinin yüksek olduğu ve bazı kanser türleri tedavisinde kullanılabileceği. Papayanın özellikle de bağışıklık sisteminin düzenlenmesinde büyük katkı yaptığı açıklandı.

Evde kullanılan deterjanlar, kanserojen maddeler içerdiği için kanser riskini artırıyor. Bu nedenle sirke, limon suyu ve kabartma tozu ile ev temizliği yapılmalı.

Okulda çocukların kullandığı yemek kapları ve termoslar çelik olmalı.

Çocukların kıyafetleri organik pamuk ve kenevirden olmalı.

Çocukların ayakkabı ve sırt çantaları PVC değil, kenevir ve canvas’tan olmalı.

Kağıt, mürekkep kartujları geri dönüşümlü olmalı.

12 yaş altı çocuklar cep telefonu kullanmamalı. Telefon ilk çaldığı an açılmamalı.

Yatarken telefon uzakta şarj edilmeli.

Naftalin yerine ceviz yaprağı kullanılmalı.

Çocuklar cipslerden ve patates kızartmasından uzak tutulmalı.

Yüksek ısı ve mikrodalga nadiren kullanılmalı.

Kafein konsantre olunca mesane kanserine neden oluyor. Diğer kanserlere karşı ise faydalıdır. Kahveyi tüketin ama çok koyu olarak tüketmeyin.

Özellikle meyve kokulu spreyler de kanserojendir, kullanmayın.

Leke, su tutmayan yatak örtüleri, mobilyalar, el çantaları zararlı ve kanserojen maddelerdir.

Ne yazık ki vücuttaki kanserden koruyucu mekanizma bir süre sonra iflas ediyor. Serbest radikaller ortaya çıkıyor. Antioksidanlar ise bunlara karşı etkilidir. En çok antioksidan bulunan meyve ve sebzeler (100 gramda); nar (2860) , yaban mersini (2400), çilek (1540), kuru erik (949), kiraz (670), ıspanak (1260), brokoli (890), pırasa (840), soğan (450) ve patlıcandır (390).

Kanser hastaları her gün bir avuç arpa tüketmeliler. Arpa; bağırsak, meme ve prostat kanserine karşı koruyucudur. Ayrıca kabızlıktan korur, kiloyu kontrol eder ve kan basıncını düşürür. 1 kap arpa, 3 kap su, 1/3 kap zeytinyağı, 2 kaşık limon, 2 kaşık üzüm sirkesi, 1 çay kaşığı kekik, 1 kap soğan, 1 kap maydanoz, 2 domates, 1 kap peynir karışımı, kansere karşı koruyucudur.

Brokoli ve lahana damar sertliği riskini azaltıyor.

Cancer Research dergisinin haberine göre, farelerin 2261 genine kanserojen madde verilmiş. Sonra farelere ahududu ve çilek özü verilmiş. Sonuçta, ahududu ve çilek özünün, bu genlerden 462’sini kanserden koruyabildiği görülmüş.

Kanserin damarlanmasını durduran en faydalı bitki zerdeçaldır. Zerdeçal ayrıca boğaz enfeksiyonlarını da yok eder. Pankreas hücre kültürlerinde, zerdeçalın tümör büyümesine karşı etkili olduğu tespit edildi.

Plastik yiyecek kutuları, biberonlar toksittir. Sıkıştırmalı ağaç, kontroplak da zehirlidir. Bu, bebek oyuncaklarına kadar gider.

Bir çalışmada, 87 erkeğe 4 ay boyunca keten tohumu verildi. Bu 4 ayın sonunda, bu erkeklerin idrar şikayetinin azaldığı görüldü.

6 ay lahana, kabak, brokoli ve tarçın tüketilmesi, gendeki kanser kırılmasına mani oluyor.

Siyah çikolata, beyinde kan akışını artırıyor. Antioksidan olduğu için kanserden koruyor.

FDA tarafından onaylandı: Soya yağı tüketmek, koroner kalp hastalığı ve meme kanseri riskini azaltıyor.

Yeşil çay, nar ve zerdeçal meme kanserine karşı koruyucu.

Haftada 3 kez fast food tüketen çocuklarda beyin tümörü, lösemi riski 3 kat fazla görülüyor.

Günde 3 kadehten fazla alkol tüketenlerde meme kanseri riski yüzde 30 artıyor.

Şişmanlıktan, katkı maddelerinden kaçmalı.

Katı yağ kullanılmamalı.

Kırmızı et dengeli tüketilmeli.

Yorum Yaz


.