Kanseri hemen tespit eden teknoloji

Cumartesi, Mart 3, 2012, 23:54
Sağlık kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Kanserli olup olmadığınızı 5 dakika içinde anlayan teknoloji test sürecini tamamladı. Kanser ile savaşta son derece önemli olan bu teknoloji bakalım hastalığı nasıl yakalıyor?

Kanser, son 30 yılın en büyük sağlık sorunu dersek yanlış olmaz. Zengin, fakir farketmeden öldüren hastalık, erken tehşis sayesinde tedavi edilebiliyor. Fakat erken tehşis her zaman yapılamıyor.

Erken teşhisi kolaylaştıracak bir teknoloji Koliforniya’dan geliyor. Start Up adlı firmanın bulduğu Metabolomx’in, klinik testlerini başarı ile tamamladığı açıklandı. Yeni bir teknoloji sayesinde akciğer kanserini %83 gibi yüksek bir oranla tanımlayabiliyorBu tanımlama işlemini, vucuda radyasyon vererek ya da vucuddan parçalar alınarak yapılan tetkikler ile yapmıyor. Sadece nefesiniz bu tanımlama işlemi için yeterli. Yani alkolmetreye üfler gibi, Metabolomx’e de üfleyeceksiniz.

Testlerin kişi başına 75 dolara mal olması bekleniyor. Ayrıca CEO Paul Rhodes, testlerdeki üründen 1000 kez daha güçlü bir sistem üzerinde çalıştıklarını belirtti.

STAR

Yorum Yaz


.