Kalbinize giden yol burundan geçer!

Pazar, Mart 11, 2012, 20:00
Vücut ve Cilt Bakımı kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Ünlü koku psikolojisi danışmanı Rachel Herz: “Koku, baklava dilimi karın kaslarından daha önemlidir. Brad Pitt gibi görünmek bir kızı kazanmaya yetmez ama bir star gibi kokmak işe yarar”

Erkek deodorantı markası Axe’ın, TNS Araştırma şirketi ile birlikte gerçekleştirdiği ‘Gençliğin Koku Dinamikleri’ araştırması, kokunun partner seçmede çok etkili olduğunu ortaya koydu. 15-25 yaş grubundaki bekar 855 erkek üzerinde yapılan araştırmanın sonuçlarını dünyaca ünlü koku ve tat psikolojisi danışmanı Dr. Rachel Herz yorumladı: ? Koku; tanışma ve değerlendirme evresinde gözün algıladığı tüm özelliklerden çok daha net bir algı oluşturur. Yapılan bu araştırma gösterdi ki; güzel kokan erkekler, kadınlar için, iyi görünen veya pahalı otomobil kullanan erkeklere göre çok daha çekicidir.

SİZİN GİBİ KOKAN BİRİ YOK!
Koku, baklava dilimi karın kasları, öldürücü bir gülümseme ve dolup taşan bir banka hesabından bile daha önemlidir. David Beckham veya Brad Pitt gibi bir görüntüye sahip olmanın bir kızı kazanmaya yetmeyebileceğini öğrenince şaşırabilirsiniz. Ama bir star gibi kokmak size başarı garantisi verebilir. ? Eğer bir ikiziniz yoksa, dünyada sizin gibi kokan başka biri yoktur. Bu nedenle flört sırasında sizi, diğer erkeklerden ayıran en güçlü fark kokudur. ? Eski sevgilisinin kokusunu bir başkasında duyan bir kadın veya erkek; o kişiyle birlikte olmak istemez. Ayrıca bir kadın, kayınvalidesiyle aynı kokuyu kullanıyorsa bu erkek için olumsuz bir durumdur!

HANGİ KOKU NE İÇİN?
Limon kokusu, konsantrasyon konusunda insanlara yardımcı olurken unutkanlığa da iyi gelir. ? Lavanta kokusu, insanların rahatlamasını sağlar ve gerginliği azaltır. Bu yüzden uykusuzluk derdi çekenlere de iyi gelir. ? Son araştırmalara göre, dünyadaki kadınların yüzde 81’i çikolatanın karşı konulmaz olduğunu düşünüyor. Bu yüzden; üzerinde çikolata kokusu taşıyan erkeklerin karşı konulmaz bir etki yaratma olasılığı da çok yüksek.

KOKU ERKEKTE SEKSİ ÇAĞRIŞTIRIYOR!
Kokunun günlük hayattaki önemini oranlarla ortaya koyan ‘Gençliğin Koku Dinamikleri’ araştırmasının sonuçları şöyle:
Araştırmaya katılan her 10 kişiden 8’i kokunun sevgili seçmede etkili olduğunu belirtirken, eski sevgilisinin kokusunu unutamadığını söyledi.
Katılımcıların yüzde 62’si sırf kokusunu beğendiği için birine ilgi duyabiliyor.
Koku; erkeklerin yüzde 64’üne, kadınlarınsa yüzde 53’üne seksi çağrıştırıyor.
Dünyada sıklıkla tercih edilen baharat kokuları Türk erkekleri arasında rağbet görmüyor. Erkeklerin son tercihi ise yüzde 8’le limon kokusu!

SABAH

Yorum Yaz


.