Kahve seçiminden karakter analizi

Perşembe, Kasım 28, 2013, 21:07
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Vienna: Varoluşlarını kendi ve başkalanının hayatlarını güzelleştirmeye bağlarlar. Yüksek egoları, beklentileri ve talepleri vardır. Kendilerini seçkin hisseder ve karşı tarafa da bunu hissettirirler.

Chai Latte: Bikram yogadan sonra mükemmel bir seçimdir. Doğal ve iç huzuru bulmuş kişilerdir. Karizmaları ve doğallıklarıyla çevrelerindekileri etki alanlarına alırlar.

Macchiato espresso: Macchiato´sunu espresso tarzı sipariş verenler genellikle, hızlı, çalışkan ve eğlenceli kişilerdir. Genç ruhludurlar. Ancak bu kişiler Tükenmişlik Sendromu´na da sık sık yakalanırlar.

Buzlu kahve: Geleneklerle işi olmaz, yeniliklerin peşindedir. Ancak çoğu zaman kendi zamanının da ötesinde yaşadığı için hayal ettiklerine ulaşmakta zorlanırlar. Kural koymayı değil yıkmakta ustadırlar. Hayat onlar için tam da soğuk buzlu bir kahve gibidir.

Piccolo Latte: Hareketli şehir hayatı tam piccolo Latte tutkunlarının içinde bulunmak istediği yer. Trendlere yeniliklere açıktırlar. Değişimi benimsemekle kalmaz balıklama atlarlar.

Karamelli Latte: Gerçek kahvenin tatlandırılmış bir başka versiyonu daha. Konuşmalarına, vücut dillerine ve genel görünümlerine dikkat edin. Her ifadelerinde kendilerini ne kadar çok sevdiklerini anlarsınız. Narsisttirler ama paylaşımı da severler.

Affogato: Kahvesini vanilyalı bir top dondurma ve biraz da sosla süsleyen Affogato tutkunu gördüğünüzde kaçın. Sadık değillerdir. Hem özel hayatta hem de ofiste arkadaşlarını yarı yolda bırakırlar. Genellikle ellerinin altında 5 kitap olur ancak birini okuduğu bile nadirdir. Arkadaşlarına hava atmak için spora giderler.

Sıcak Mocha: Kent yaşamı onlara göre değildir. Genellikle uzlaşılması zor kişilerdir. Bir yerde uzun süre kalmaktan hoşlanmazlar. Sürekli gezi planlama ve seyahat halindedirler. Kararsızdırlar.

Ristretto: Mükemmeliyetçidirler. Hayat standartlarını yüksek tutarlar. Kontrollüdürler. Politikacı olabilirler.

Sıcak Çikolata: Sıcak çikolata içenden sakının. Kahve içiyormuş gibi görünüp sıcak çikolatalarını yudumlarlar. Güvenle ilgili sorunları vardır.

Mellocino: Kendi duygularını çok önemserler, ancak gerçeklerle yüzleşmek konusunda başarısızdırlar.

Latte: Latte´nin yumuşak aroması gibi bu türün tutkunları da sakin bir mizaca sahiptir. Romantiktirler, arkadaşlık ilişkilerinde ezen değil ezilen taraf olurlar. Hayattan şikayet etmekten hoşlanmazlar. İyi kalpli ve kolay anlaşılabilen kişilerdir.

Sade kahve: Detaylarla ilgilenmez, sonuca bakarlar. Hızlı ve yoğun bir iş tempoları vardır. Ayrıca gösterişi de severler.

Espresso ya da Türk kahvesi: Son derece doğaldırlar. İnsanları etkilemek için özel bir çabaya girmezler. Otantik bir yaşam sürerler. Sebeplere değil sonuca bakarlar. Hızlı karar verir bu kararlardan nadiren dönerler. Genellikle CEO ya da lider olurlar. Hayatlarında ara renklere pek yer açmazlar.

Sütlü kahve: Geleneklere sadıktır. Değişime kolay adapte olamaz, aslında büyük değişiklikleri de sevmez. Aldığı bir telefonu senelerce kullanabilirler. Tavizsiz bir tutumları vardır.

Cappuccino: Cappuccino tutkunları genellikle hayatlarından memnun değildir. Muhtemelen ilk Cappuccino tecrübelerini 25´inden önce yaşamamışlardır. Çocuk ruhludur. Bulunduklara yere yabancıdır.

Çay: Çay tiryakileri, doğaldırlar sağlıklı ve derin düşüncelere sahiptirler. Ancak yeni çıkan aromalı çaylardan içenler için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Bu tipler güvenilmezdir.

KAYNAK : stargazete.com

Yorum Yaz


.