İşte dünyanın beklediği bebek…

Cumartesi, Mayıs 2, 2015, 21:36
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

İngiltere kraliyet tahtının ikinci sıradaki varisi Cambridge Dükü William ile eşi Kate, bu sabah dünyaya gelen kız bebekleriyle hastaneden ayrıldı.

Cambridge Düşesi Kate’in bu sabah doğum yaptığı Londra’daki St. Mary’s Hastanesi’nin önünde bekleyen çok sayıda foto muhabiri ve kameraman, çiftin bebekleriyle hastaneden ayrılmasını görüntüledi.

Sarı çiçek desenli bir elbise giyen Kate hastanenin “Lindo kanadı” kapısından çıkarak, kucağında İngiliz kraliyetinin dördüncü sıradaki varisiyle kameralara gülümsedi. William ve Kate kameralara el sallarken, bebeğin uyuduğu görüldü.

Yeni doğan prensesi dünya kamuoyuna gösterdikten sonra tekrar hastaneye giren çift bir süre sonra bebek araç koltuğuna yerleştirdikleri prensesle tekrar hastaneden çıkarak araca bindiler. Cambridge Dükü William’ın kullandığı araç, çiftin resmi konutu Kensington Sarayına gitti. Kraliyet çiftinin, ilk çocukları Prens George’un doğumundakinin aksine basına açıklamada bulunmamaları dikkati çekti.

Kensington Sarayı’nın resmi twitter adresinden yapılan açıklamada, “Kate ve William tüm hastane çalışanlarına gösterdikleri ilgiden ve herkese iyi dileklerinden dolayı teşekkür eder” denildi.

Bu arada saray, babası tarafından kardeşini görmeye hastaneye getirilen Prens George’un kraliyet çifti hastaneden ayrılmadan önce saraya geri götürüldüğünü duyurdu.

BUCKINGHAM SARAYI ÖNÜNDE UZUN KUYRUK

Öte yandan, William ile eşi Kate’in bu sabah kız bebekleri olduğunun kamuoyuna duyurulmasının ardından hem Londralılar hem de başkenti ziyaret eden turistler, doğum duyurusunun asıldığı İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in resmi konutu Buckingham Sarayı’nın önünü doldurdu. Duyurunun fotoğrafını çekmek isteyen yüzlerce kişi sarayın önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Sarayın önünde Birleşik Krallık bayrağı sallayarak, kraliyetin yeni varisinin doğumunu kutlayan 29 yaşındaki İngiliz vatandaşı Lucy yaptığı açıklamada, haftasonu için Londra’da bulunduğunu ve bebeğin doğum haberini duyunca bunu kutlamak için en iyi yerin Buckhingham Sarayı olduğuna karar verdiğini söyleyerek, “Yeni bebeğin doğumunun büyük bir etkisi olacak. Bu çok mutlu bir olay. Dünya kargaşasında herkese olumlu düşünme fırsatı verecek” dedi.

24 yaşındaki Anna ise, doğum haberini öğrendikten sonra, resmi duyuruyu görmek için saraya geldiğini belirterek, kraliyet ailesinin İngiltere için çok önemli olduğunu söyledi.

Cambridge Dükü William ile eşi Kate’in ilk bebekleri 22 Temmuz 2013’te dünyaya gelmiş ve bebeğe “George Alexander Louis” ismi verilmişti. İskoçya’daki St Andrews Üniversitesi’nde eğitim görürken tanışan çift, 29 Nisan 2011’de Westminster Katedrali’nde görkemli bir törenle evlenmişti.

BAYRAKLARLA DONATILDI-

8 yıldır İngiltere’de yaşayan 32 yaşındaki Hindistan vatandaşı Janini de, çocukluğunda İngiliz kraliyet ailesine ve özellikle Prens William’a hayranlık duyduğunu dile getirerek, “Kraliyet ailesinin haberlerini takip etmek hoşuma gidiyor. Prens George doğduğunda sadece haberlerden takip ettim ancak bu sefer kendim gelip bu atmosferi yaşamak ve doğum duyurusunun fotoğrafını çekmek istedim” diye konuştu.

Buckingham Sarayı’nın etrafında çok sayıda yerli ve yabancı basın mensubu canlı yayın yaparken, sarayın önündeki Mall Caddesi’nin Birleşik Krallık bayraklarıyla donatılması dikkati çekti.

Cambridge Dükü William ile eşi Kate’in ikinci bebekleri bugün Londra’daki St. Mary’s Hastanesi’nde yerel saatle 08.34’te (TSİ 10.34) dünyaya gelmişti. Bebeğin kız ve 3 kilogram 700 gram ağırlığında olduğu açıklanmıştı. Bebeğin isminin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

KAYNAK : hürriyet.com.tr

Yorum Yaz


.