İşte ameliyatsız yüz germede son trend

Pazartesi, Haziran 16, 2014, 23:08
Vücut ve Cilt Bakımı kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Medikal Estetik Hekimi Figen Sayın, ameliyatsız yüz germede son trend Ultrasound Face Terapinin, esnekliğini kaybeden sarkmış ciltler, düşük kaşlar ve kırışıklıkları germe uygulamasında kullanıldığını belirtti.
Ameliyat ve enjeksiyona gerek kalmadan gençlik formülünü sunan bu yeni teknolojinin iyileşme sürecini de ortadan kaldırdığını kaydeden Dr. Sayın, “Tüm yüz uygulamasında 30 dakikalık bir işlemin ardından kişilerin günlük yaşamlarına hemen dönebiliyor. Operasyon müdahalesi gerektirmeyen yöntemin en büyük özelliği tek seansta ağrısız ve acısız olarak gerçekleştirilmesi” dedi. Yöntem hakkında bilgi veren Dr. Figen Sayın, ağrısız yüz gerdirme yöntemi ile kadınların daha sıkı bir cilde ve genç bir görünüme kavuşacaklarını ifade etti. “Ultrasound Face Terapi (Doublo)’nin, lazer teknolojilerinin çözemediği, sadece cerrahi operasyonla başarılabilen yüz germe operasyonunu enjeksiyonsuz, iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan risksiz çözebilen yepyeni bir teknoloji olduğunu anlatan Dr. Figen Sayın, şunları söyledi: ”Bu terapide ultrason dalgaları odaklanarak gönderilip cildin alt tabakalarında ‘sıcak noktalar’ oluşturulur. Bu sayede ciltte oluşan hasarlanmalar kendi kendine iyileşirken, yeni collogen üretimi uyarılıyor. Ciltte sıkılaşma ve ‘lifting’ etkisi ile uygulamanın hemen ardından cilt toparlanmaya başlayan cilt ideal görünümüne 3 ayın sonunda ulaşıyor. Tek bir uygulamanın ardından elde edilen sonuç en az bir buçuk yıl muhafaza edilebiliniyor.

UYGULAMADA SADECE İĞNE BATMASI GİBİ BİR HİS YAŞANIYOR Kişilerin uygulama sırasında acı hissini hafif iğne batması ya da hafif yanma hissi olarak tanımladığını belirten Dr. Sayın, şunları söyledi: “Bazı hassas yapıdaki kişilerde uygulama sonrası kızarıklık oluşsa da bu durum birkaç saat sonra normale dönebildiği gibi, uygulamanın hemen ardından kişi günlük aktivitelerine dönebilir. Dikkat edilmesi gereken bir durum bulunmamaktadır. Ağrı eşiği düşük olanlar isterlerse ağrı kesici kullanabilirler.”

KİMLERE UYGULANABİLİR Uygulamanın, öncelikle bağ dokusu gevşek, biyolojik yaşlanmanın etkisiyle sarkmaların başlandığı, cilt dokusu ve cilt bağ dokusu kalın kişilerin çok ideal olduğunu ifade eden Dr. Sayın, şunları söyledi: ”Bununla birlikte 75 yaş ve üstü hastalarda da yapılan uygulamalarda olumlu sonuç elde edilmiştir.Ayrıca yaşı genç olup göz kapağı erkenden düşmüş kişilerde uygulanabilir.Ancak, burada önemli olan yaş değil muayene sonrası doktorun yapacağı değerlendirmesine göre uygun vakalara uygulama yapılır. Ultrasound Face Terapi olduğu için oldukça güvenli bir yöntemdir. Dokulara zararı yoktur.”

KAYNAK : stargazete.com

Yorum Yaz


.