İstanbul’da fuhuş operasyonu: 42 gözaltı

Salı, Ocak 27, 2009, 17:40
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

İstanbul’da, uluslararası düzeyde uyuşturucu ve kadın ticareti yaptıkları öne sürülen 24’ü kadın 42 kişi yakalandı. Zanlıların iş vaadiyle yurtdışından getirdikleri kadınları uyuşturucuya alıştırıp, kurdukları hayali manken ajansı aracılığıyla erkeklere pazarladıkları ortaya çıktı.

Alınan bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak ve Kumar Büro Amirliği’ne bağlı ekipler, uluslararası düzeyde uyuşturucu ve kadın ticareti yaptıkları belirlenen 5 ayrı suç örgütüne yönelik 65 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, 8’i yabancı uyruklu 24 kadın ile 18 erkek gözaltına alındı.

Suç örgütlerinin elebaşıları konumunda bulunduğu bildirilen kişilerin de yakalandığı operasyonda, 4 kilogram eroin, çeşitli çap ve markada 7 tabanca, bir adet pompalı tüfek, bir miktar kokain ve esrar, 2 sahte kimlik, 4 adet dizüstü bilgisayar ve fuhuş yapan kişilerin isimlerinin yer aldığı 2 ayrı ajanda ele geçirildi.
Bu suç örgütlerinden birinin uyuşturucu madde sağladığı, diğer 4 suç örgütünün ise yurt dışından iş vaadiyle getirdikleri kadınları önce uyuşturucu maddeye alıştırdıkları, daha sonra da kurdukları hayali mankenlik ajansı ve kadın kuaförü aracılığıyla para karşılığı erkeklere pazarladıkları öne sürüldü.

Polisteki işlemleri tamamlanarak daha önce Kadıköy Adliyesi’ne gönderilen 10 kişiden 9’u tutuklandı. Diğer 32 kişi ise haklarında “uluslararası insan ticareti yapmak”, “fuhuş”, “alıkoyma”, “uyuşturucu madde ticareti” ve “ruhsatsız silah bulundurmak” suçlarından işlem yapılmak üzere bugün adliyeye sevk edildi.

Yorum Yaz


.