İstanbul Semt Pazarları

Pazartesi, Ağustos 10, 2015, 22:58
Alışveriş | Moda kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Sosyete Pazarı kavramı yakın zamanda hayatımıza girdi. Genelde ünlü markaların taklitlerini barındıran pazarlarda, mağazalarda pahalıya alacağınız ürünleri çok daha ucuza alırsınız.
Satmaya çalıştıkları giysileri üzerlerine giyen satıcılarından tutun da Angelina Jolie’nin bile oradan giydiğini iddia eden pankartlarla karşılaşacağınız pazarlardır.
Ayrıca bu pazarlara genelde modacılar da uğrar. Sabah programları ya da moda programları yapan ünlüler mesela her fırsatta gittiklerini söyler. İstanbul’da artık her semtte bir sosyete pazar mevcut. Ama biz sizin için gidilip görülmesi gereken yerleri listeledik.
Taksim – Terkos Pasajı:
İstiklal Caddesinde Terkos Çıkmazında bulunur. Rahmetli Aysel Gürel’in müdavimi olduğu mekanda genelde ünlü markaların seri sonu ürünlerini bulabilirsiniz. Ya çok az defolu ya da hiç defosuz mallar satılır.
Beşiktaş Semt Pazarı:
Cumartesi sabahı kalkıp Beşiktaş Evlendirme Dairesinin karşısında bulabileceğiniz pazara gidin. Dublex pazarda mobilya hariç eve ait her şeyi bulabilirsiniz.
Kadıköy – Salı Pazarı:
Kadıköy’de Söğütlüçeşme Metrobüs İstasyonu arkasında İtfaiyenin oradaki pazar alanına kurulan İstanbul’un en büyük pazarlarından bir tanesi.
Bahçelievler Pazartürk: Kocasinan’da Türk Böbrek Vakfının hemen arkasında Pazartesi günü kuruluyor.
Yeşilköy – Çarşamba Pazarı:
Yeşilköy – Florya arası sahil yolunda Çiroz mevkiinde kuruluyor. Lüks diyebileceğimiz pek çok ürün mevcut.
Fatih – Çarşamba Pazarı:
İstanbul’un en eksi pazarı diyebiliriz.
Etiler – Ulus Pazarı:
İlk kez sosyete pazarı olarak ünlenen Ulus Pazarı artık Ortaköy’de Dereboyu üzerinde ISPARK arazisi üzerine Perşembe günleri kuruluyor. Akmerkez ve Metrobüs istasyonlarına ring seferi yapılan pazarda son moda pek çok kıyafeti kolayca bulabilirsiniz. Cihangir Kahvesinde oturan bütün ünlülere burada rastlayabilirsiniz.
Beykoz Pazarı:
Beykoz’daki tarihi pazarımızdır. Şanını Erenköy pazarına kaptırdığı söylense de gidip bakılması gereken yerdir.
KAYNAK : nasil.com
Yorum Yaz


.