İstanbul Moda Akademisi yeni dönem kayıtları başladı

Cumartesi, Haziran 29, 2013, 20:57
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Modayı 360 derece ele alarak uluslararası standartlarda, global bir anlayışla modanın merkezi Nişantaşı’nda eğitim veren İstanbul Moda Akademisi’nin 2013 – 2014 eğitim dönemi başlıyor.

İstanbul Moda Akademisi hafta içi ve haftasonu, esnek saatlerde devam eden eğitim programları ile moda alanında kariyer yapmak isteyenlere; ‘Moda Tasarımı’ndan Moda Yönetimi’ne, ’Moda Satın Alması’, ‘Moda Perakendesinde Merchandising ve Satın Alma’ ile ‘Görsel Mağazacılık ve Vitrin Tasarımı’na kadar yönetim ve perakende alanlarına değinirken diğer yandan da ‘Moda Editörlüğü’, ‘Moda Fotoğrafçılığı’, ‘Styling’ gibi moda sektörünün diğer disiplinlerine yönelik eğitimler veriyor. Tasarım ve Yönetim süreçlerinin yanı sıra ‘Moda Tasarımında Kalıp ve Ürün Geliştirme’, ‘Yaratıcı Drapaj ve Prova Teknikleri’, ‘Moda Tasarımında Photoshop ve Illustrator’ ve ‘Moda İllüstrasyonu’ programları ile sektörün kalıp, teknik çizim gibi üretim ve ürün geliştirme odaklı alanlarında da geleceğin profesyonellerini yetiştirmeye devam ediyor.
Modanın temas ettiği her alanda kendini yetiştirmek isteyenler için farklı içeriklerde kurgulanan eğitimler yurt içinden ve yurt dışından gelen birbirinden değerli eğitmen kadrosu tarafından veriliyor. Teorik olduğu kadar pratik anlanda da kuvvetli olan eğitim programlarında tanınmış moda tasarımcılarıyla ve sektörün önde gelen firma iş birlikleriyle yapılan renkli bir çok proje yer alıyor. Bu projeler sayesinde öğrenciler sektörle tanışırken kendilerini de sektöre tanıtırak iş hayatına kolaylıkla geçiş yapabilme fırsatı yakalıyor.
2013 eğitim döneminde Akademik Programlar’a yeni eklenen ‘Moda Tasarımında Kalıp ve ürün Geliştirme’, ‘Temel Sanat ve Portfolyo Hazırlık Eğitimi’ ve Profesyonel Portfolyo’ programları ile katılımcılara daha da güçlü bir altyapı vaat ediyor. Sektörün ihtiyaç duyduğu alanları kuvvetlendirmeyi esas alan İMA, teknik profesyonelleri iş hayatına kazandırmak üzere tam ve yarı zamanlı ‘Moda Tasarımında Kalıp ve Ürün Geliştirme’ programını başlatıyor. Bunun yanı sıra ‘portfolyo hazırlık’ aşamalarını profesyonel ve üniversite hazırlık şeklinde ikiye ayırarak odaklı alternatifler sunuyor.  ‘Temel Sanat ve Portfolyo Hazırlık Eğitimi’ yurt içi ve yurt dışı üniversitelerin Güzel Sanatlar Bölümleri’ne girmek isteyenlere ciddi bir referans niteliğini taşırken ‘Profesyonel Portfolyo’ moda – tekstil tasarımı ve benzeri tasarım bölümlerden mezun olan, tasarım alanında kariyerine başlamak için hazırlık yapan kişilerinin güçlü oldukları yönlerini ön plana çıkartabilecekleri bir eğitim programı.
Uzun süren eğitimlere zaman ayıramayanlar ve modanın farklı alanlarına ilgi duyanlar için ise; moda, tasarım, sanat, lifestyle ve trend gibi konular üzerine çeşitli seminer, panel ve etkinliklere ev sahipliği yapan İMA’nın birbirinden farklı konularda çok sayıda workshopları bu sene boyunca da devam edecek.
Hazırladığı güçlü eğitim programları, renkli ve keyifli workshopları ile 2013 yılına oldukça hızlı bir giriş yapan İMA, bu sene de her Cuma, 15:00 ve 17:00 saatleri arasında gerçekleşen ‘’Tanıtım Günleri’’ne devam ediyor. Katılımcılar, moda alanında kendilerini parlak bir kariyere taşıyacak eğitim programları hakkında bilgi sahibi olup, sorularına yanıt bulurken diğer yandan da son teknolojiyle donanmış eğitim ortamını gezme fırsatı yakalıyor.
2013 – 2014 EĞİTİM DÖNEMİ
Akademik Eğitimler
•          Moda Tasarımı ve Teknoolojisi  Lisans Programı (London College of Fashion iş birliği ile)
•          Moda Tasarımı ve Yönetimi Diploma Programı (ileri düzey)
•          Moda Tasarımında Kalıp ve Ürün Geliştirme
•          Deri Giyim, Ayakkabı ve Aksesusar Tasarımı Programı (ileri düzey)
•          Temel Sanat ve Portfolyo Hazırlık Eğitimi
•          Profesyonel Portfolyo
Profesyonel Gelişim Programları
o    Moda Tasarımı Diploma Programı
o    Moda Yönetimi
o    Moda Satın Alması
o    Moda Perakendesinde Merchandising ve Satın Alma
o    Görsel Mağazacılık ve Vitrin Tasarımı
o    Moda Satın Alması
o    Moda Fotoğrafçılığı
o    Moda Editörlüğü
o    Styling
o    Moda Tasarımında Kalıp ve Ürün Geliştirme
o    Moda Tasarımında Photosop ve Illustrator
o    Moda İllüstrasyonu
o    Yaratıcı Drapaj ve Prova Teknikleri
o    Uluslararası Pazarlarda Moda Marka Yönetimi (London College of Fashion iş birliği ile)
o    Non Visual Merchandising: Deneyimsel Pazarlama (Polimoda iş birliği ile)
KAYNAK : milliyet.com.tr
Yorum Yaz


.