İşinizi kolaylaştıracak mutfak aletleri

Pazar, Şubat 21, 2016, 23:50
Mutfak kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Makarna Tenceresi

Makarna düşkünleri için bu tencere oldukça kullanışlı olacaktır. Tencereyi farklı yapan ise sağ tarafındaki süzgeçli kapağı.

Porsiyon Kontrol Eden Sos Kapağı

Şişelerin üst kısmındaki sos kapağının irrite edici görüntüsü bu alet ile yok oluyor. Ayrıca bu aletteki kapak sayesinde sadece bir porsiyonluk soslar dökülmekte (iki yemek kaşığı) ve kalori takibi kolaylaşmaktadır.

Masaüstü Yağdanlık

Daha az yağ ile daha fazla tat mı istiyorsunuz! Salatanızda, kurabiye tepsinizde ve pişirme kaplarınızda kullandığınız yağ miktarını kontrol etmenin en iyi yolu. Favori salata sosunuzu bu alette muhafaza edip daha uzun süre dayanmasını sağlamanızı ve aldığınız kaloriyi takip etmenizi tavsiye ederim.

Alandan Tasarruf Eden Rende

Katlanabilir düz rende çekmecenizde daha az yer kaplamanın yanında dikey olarak muhafaza edebilmenize de olanak tanır. Peynir ve sebzelerin rahatça rendelenmesini sağlayan tutuş kolaylığı sağlamaktadır ve normal rendeyle aynı görünüme sahiptir.

Profesyonel Çok Fonksiyonlu Doğrayıcı

Üç hız ayarı ve 4 değiştirilebilir bıçağı olan bu aleti havuçtan soğana her sebze için kolaylıkla kullanabilirsiniz. Ölçme kabı ne kadar doğradığınızı göremeye yardımcı olur ya da isterseniz doğradıklarınız kullanacağınız alana dökülsünler diye ayırabilirsiniz.

Havalı Pensler

Bu penslerle yiyecekleriniz normalden çok daha uzun süre tazeliğini muhafaza edecek; ne hava ne su geçiriyorlar! Açtıktan sonra becerikli pensler ile kapattığınız yiyecekler hiç açılmamış gibi paketinde muhafaza edilecek.

Bitki Değirmeni

Taze bitkileri kullanmak artık daha kolay! Bu bitki değirmeni aslında karabiber öğütücüsüyle aynı, ancak taze bitkileri öğütmek için tasarlanmış.

Kolay Ananas Dilimleyici

Zihnim bu aletin nasıl çalıştığını anlamasa da hakkındaki yorumlar oldukça iyi; ananası saniyeler içinde soyuyor, içini çıkartıyor ve dilimliyor!

Silikon Taslar

Bu harika taslardan aldığım için kendimle gurur duyuyorum hatta onlar olmadan ne yaptığımı bilmiyorum. Özellikle muffin ve pankekler için kullanıyorum- tüm malzemeleri tasta karıştırıyorum ve dökmek için hafifçe sıkıyorum. Silikon tastaki göstergeler ayrıca bir ölçüm aleti kullanmanızı gerektirmemekte. Ölçün, karıştırın ve dökün!

Donmuş Meyve Sıkacağı

Geçen yazdan beri kullandığım bu alet gerçekten inanılmaz. Donmuş meyvenizi içine atıp dondurmanın çok daha sağlıklı ve doğal versiyonunu yapmanın keyfine varın.

Kek Hamuru Dağıtıcı

Bu akıllı alet, kek yada muffin hamurunu ortalığı batırmadan muazzam bir ölçü ile dağıtmanızı sağlar. Pankekler için de kullanabilirsiniz.

Jülyen Kesme Bıçağı

Bu alet ile havuçları, kabağı ve salatalığı jülyen doğramak çok kolay. Pratik, küçük ve çekmecede saklamaya elverişli.

Spiral Sebze Dilimleyici

Bu sebze dilimleyici ile tüm meyve ve sebzelerinizi olağandışı şeylere çevirmeniz mümkün. Kıvırcık kızartmalar, sebzeden noodle ya da karbonhidratsız lezzetli bir makarna yapabilirsiniz. Bu alet 1400’ün üzerinde olumlu değerlendirme almayı başardı.

Lavobo Üzeri Süzgeç Tahtası

Yıkama, dilimleme ve doğramayı lavabo üzerinde yapın. Özellikle küçük mutfaklar için çok kullanışlı olup kolay muhafaza edilebilmektedir

Su Şişesi İçin Buz Tepsisi

Normal kübik buz kalıpları şişelere girdirilemezken, bu tepsideki buzlar tamamen su şişeleri için kalıplanmakta.

Sarmısak Doğrayıcı

Yıkamaya rağmen çıkmayan sarmısak kokusu için birebir çözüm niteliğindeki bu alet kesiyor, doğruyor, kıyıyor ve ellerinizde hiç koku kalmıyor.

Pensli Süzgeç

Bu silikon süzgeçi kapların ağzına klipsleyin ve rahatlığın keyine varın.

Yumurta Sarısı Ayırıcı

İster fitnes diyetiniz için gerekli olan yumurta beyazını içeren omlette, ister farklı tarifler için rahatça kullanabilirsiniz.

Waffle Tavası

Pankekleri waffle hamuru şeklinde yapmaya var mısınız? Mini waffle gözleri olan bu tava, dökme aliminyumdan yapılmış ve eşsiz görünüyor.

Genişliği Ayarlanabilen Çekmece Bölmesi

Evinizin her bir kuytu köşesini mükemmel bir düzen içinde görmek için ihtiyacınız olanlardan biri. Mutfak çekmeceleri için kullanılan bu ayıraçlarla her boyuttaki yeri özelleştirerek değerlendirebilirsiniz.

Kahvaltılık Gevreğin Hamura Dönüşmesine İzin Vermeyen Tas

Bu akıllı dizayn ile gevreğinizin sütle karışıp hamura dönüşmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Mutfak Tarakları

Bu tarakları sıcak yiyeceklerinizi tutmak, kaldırmak ve kesmek için kullanabilirsiniz.

Doğrayıcı

3 değiştirilebilir bıçağa sahip bu alet sayesinde, küçük bir itme hareketiyle meyve ve sebzelerinizi istediğiniz büyüklükte kolaylıkla doğrayabilirsiniz.

Sarmısak Ezici

Bu parlak görünümlü alet ile sarmısağı kullanacağınız kabın içine kolaylıkla ezebilirsiniz.

İkili Tabak

Bu harika konsept çekirdeği ya da kabuğu olan her şey için mükemmel bir fikir.

Tencere Pensi

Bu damlayan kaşıkla ne mi yapılır? Tezgahınız temiz kalır ve yemek yaparken kullandığınız kaşık daha kullanışlı hale gelir.

Izgara Pensleri

Sebzelerinizi birbirine tutturabilir, ateşe düşme riskini yok edebilirsiniz. Kolayca pişirin, çevirin ve pişince kolayca alın.

Yıkama ve Süzme Kabı

Meyve ve sebzelerinizi bu kase ile hem yıkayabilir, hem suyunu süzebilirsiniz

.

Elma Çekirdeği Ayırıcı

İstemediğiniz çekirdekleri ayırmaya yarayan bu alet ile çocuklarınıza hiç endişe duymadan elmayı bütün olarak verebilirsiniz. Elmalı tartlar için muhteşem bir alet.

Terbiyelenmiş Et Yumuşatıcı

Bu alet, hem etleri yumuşatmaya hem de terbiyelenip tüm tatları içene çekmesine yardımcı oluyor.

Düzenli Yemek Seti

İçinde süzgeç, karıştırma kabı ve ölçme kapları da bulunan bu alet özellikle küçük evi olanlar için, az yer kaplaması ve fonksiyonel olması ile ideal.

Ellere İhtiyaç Duyurmayan Poşet Tutucu

Mutfakta bir el daha varmış gbi hissettiren bu alet ile poşetleri kendi ellerinize ihtiyaç duymadan açık tutabilir, rahatça doldurabilir ve sonrasında kolaylıkla muhafaza edebilirsiniz.

3 Katlı Ocak Rafı

Bu az yer kaplayan raflar sayesinde aynı anda birden fazla yemek pişirebilirsiniz.

Geniş Poşet Ağızlığı

İçinden ufak bir parça alacağınız poşetlerin ağzını tamamen açtığınızda dert etmenize gerek yok. Bu ağızlıkları takın, istediğiniz kadar yiyin ve geri kapatın.

Makarna Ölçme Aleti

Burada karşımıza makarna ölçüm aleti çıkıyor. 4 kişilik bir aileye yetecek miktar olan atımı besliyorsunuz ya da iki yetişkin bir çocuğu mu?

KAYNAK : sabah.com.tr

Yorum Yaz


.