İşaret parmağı hastalık habercisi

Cumartesi, Kasım 23, 2013, 22:05
Sağlık kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

İşaret ve yüzük parmağının soğuk algınlığından, kalp hastalıklarına kadar birçok hastalığın habercisi olduğu belirtiliyor.

Güney Kore’de yapılan bir araştırmaya göre, kısa yüzük parmağına sahip erkeklerin prostat kanserini yenmelerinin daha kolay olduğu ortaya çıktı. Uzmanlar bu durumu ise şöyle açıkladı: Yüzük parmakları, işaret parmaklarından daha kısa olan erkekler, daha düşük testosteron oranına sahip olduklarından, prostatı daha kolay yeniyor.

Yapılan araştırmalarda yüzük parmakları işaret parmaklarından daha kısa olan prostat kanseri hastalarının, kanser ilaçlarına karşı daha iyi bir tepki verdikleri belirlendi.

Uzmanlara göre, prostat tümörünün büyümesine neden olan testosteron oranı az olan erkekler böylece prostat kanserini daha kolay bir şekilde yenebiliyor. Araştırmada, 142 prostat hastası baz alındı.

Salgılanan erkeklik hormonu testosteron yüzük parmağının, kadınlık hormonu östrojen ise işaret parmağının daha uzun olmasına sebep oluyor.


Uzun işaret parmağı kansere yakalanma riskinin daha fazla olduğunu gösteriyor. İşte İngiltere’deki Swansea Üniversitesi uzmanlarından işaret ve yüzük parmağının şifreleri…

İŞARET PARMAĞI UZUNSA

Salgınların östrojen hormonu 35-75 yaş arası kadınlarda meme kanseri riskini arttırıyor.

50 yaşın altındaki erkeklerde kalp rahatsızlıkları daha yaygın olarak görülüyor. Bunda kalbi koruyucu etkisi olan testosteron hormonunun eksikliğinin etkili olduğu düşünülüyor.
Kadınlarda erkeklerden daha fazla obezite gibi yeme bozukluklarına rastlanıyor…
Erkek ve kadınlarda ortak olarak astım ve yüksek ateş görülüyor.
YÜZÜK PARMAĞI UZUNSA

Dizlerde kireçlenme iki kat daha fazla görülüyor.

Anoreksiyaya yakalanma riski daha fazla

Soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklar daha fazla görülüyor.

Hiperaktivite ya da dikkat eksikliği ve otizm hastalıklarına daha sık rastlanıyor.
Sigara bağımlılığı daha az görülüyor. Çünkü testosteron dışa dönük insanlarda daha fazla salgılanıyor, sigara içmek ise içine kapanık karakterli kişilerle özdeşleştiriliyor.
Alkol bağımlısı olma riski daha fazla…
KAYNAK : milliyet.com.tr
Yorum Yaz


.