İpek yastıkta yatın saçınız kabarmasın!

Cumartesi, Ocak 24, 2009, 20:59
Saç Bakımı kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Tülin Şahin, ‘tuliss.com’ adlı internet sitesinde kadınlara güzellik tavsiyeleri veriyor. Kış aylarında elektriklenip, kabaran saçlarından dert yananlara “İpek yastıkta uyuyun, sorun çözülsün” diyen Tülin Şahin, bakımlı saçlar için şunları öneriyor:

* Saçınız kuru görünüyorsa; içinde güçlü nemlendirici barındıran bir şampuanla haftada iki kere yıkayın. Ardından da yoğun bir nemlendirici kullanın. Bu şekilde saçınız daha parlak duracaktır.

NEMİ FAZLA ABARTMAYIN!
* Saçlarınız basıksa bunu kabul etmeyin! Basıklık genelde, saçta gereğinden fazla yağ varsa olur. Bu tip saçlarda öncelikle nemlendiriciyi abartmamak gerekir. ‘İkisi birarada’ şampuanlar kullanmayın. Kremi sadece enseden itibaren az miktarda sürün.

* Kış aylarında daha fazla elektriklenen saçlarınız için çözüm ise; ipek nevresim ve yastık kullanmaktır. İpek nevresimde uyursanız sadece saçlarınız değil, cildiniz, teniniz ve elleriniz bile yumuşacık olacaktır.

Fönden sonra bere takılmaz,

Saçınıza fön çekildikten sonra elektriklenme oluyorsa, kafanıza hemen berenizi geçirmeyin! Saç hâlâ sıcak olduğu için ne yaparsanız hemen iz kalacaktır.

* İlla şapka takmanız gerekirse, fötr şapka tercih edin. Ve şapkanın içi mutlaka ipek astarlı olsun. İpek yastık gibi ipek astar da elektriklenmeyi alacaktır.

Yorum Yaz


.