İnatçı Öksürüğe Ne İyi Gelir

Pazar, Ekim 18, 2015, 23:04
Sağlık kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Eğer 8 haftadır öksürme krizlerine girip kuru öksürükle boğuşuyorsanız sizinde öksürüğünüz inatçı demektir!

Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte soğuk havalar da yavaş yavaş kapımızı çalmaya başladı. Beraberinde hastalıkları, burun akıntılarını, öksürükleri de getiren kış ayları tüm soğukluğuyla önümüzde duruyor. Uzmanlar öksürüğün süresinin 8 haftayı geçtikten sonra inatçı öksürük olarak adlandırıldığını, bu süreyi geçtiği takdirde astım veya akciğer kanseri gibi hastalıkların belirtisi olabileceğini belirtiyor. Peki inatçı öksürükle başa çıkmanın ve bundan kurtulmanın yolları neler? En kolay yolu nedir bilinmez ancak en sağlıklı yolunun doğada bize sunulduğunun garantisini verebilirim.
Öksürükten kurtulmak için başvurulabilecek doğal yöntemleri sizler için toplamaya çalıştım.
1 tatlı kaşığı bala yarım çay kaşığı karabiber ve yarım limonun suyunu ekleyip, karıştırıp sabahları aç karnına yiyelim. Ardından 15 dakika kadar sonra içeceğiniz bir bardak ılık sütle boğazınızı daha çok rahatlatabilirsiniz.
Ihlamur ve ayva yaprağını birlikte kaynatarak içebilirsiniz. (Ancak 2 bitkide tek başına kullanıldığında da olumlu sonuç verecektir.)
2 tatlı kaşığı dut pekmezini karabiberle karıştırıp her gün bir kaşık yiyin.
1 tatlı kaşığı süzme bal ile yarım tatlı kaşığı zencefili karıştırarak her gün düzenli içebilirsiniz.
2 kaşık ebegümeci ve bir miktar ıhlamuru çay şeklinde kaynatıp günün istediğiniz saatinde tüketebilirsiniz.
Karanfil çayı ise hem lezzetli hem şifalı başka bir çözüm olacaktır.
Öksüren kişinin sırtına bal sürüp havlu yada üzerinde baskı olmayan kağıt koyup sabaha kadar bekletin. Birkaç gün tekrar edildiğinde öksürüğü azaltacaktır.
1 adet orta boy soğanı kök kısmından alta doğru daralacak ve en altta küçük bir delik kalacak şekilde oyun ve bir bardağa yerleştirin. Her gün 1 kaşık balı büyük kısımdan dökün ve bardağın altına boşalmasını bekleyin. Bunu her gün tekrar edip, akan kısımdan her gün bir kaşık yiyin. Bu çözümlerden birkaçını denedikten sonra ya da 8 haftalık süre geçtikten sonra öksürüğünüz hala geçmezse bir doktora başvurmanızda fayda var.

KAYNAK : nasil.com
Yorum Yaz


.