İlk kurbanı Engin oldu

Salı, Aralık 25, 2012, 20:44
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

“İntikam” dizisindeki rolü için dövüş dersleri alan Beren Saat, çekimlerde hünerlerini sergilemeye başladı. Güzel oyuncunun ilk kurbanı, Engin Hepileri oldu.

KANAL D’nin yeni dizisi “İntikam”da başrolü üstlenen Beren Saat, canlandırdığı ‘Yağmur Özden’ karakteri için bir süredir dövüş dersleri alıyor. Dövüş koreografı Genco Ülgen’le çalışan güzel oyuncu, çekimlerde hünerlerini sahnelemeye başladı.

İlk kurbanı da, evine habersizce giren Hakan Eren’i canlandıran Engin Hepileri oldu. Dövüş derslerinde öğrendiklerini Hepileri’nin üzerinde sergileyen Saat, onu elinde bıçakla kolayca köşeye sıkıştırdı.

Hollywood tekniği

Hollywood’un dövüş sahneleriyle akıllara kazınan filmleri “Bourne Identity” ve “Wanted”da da uygulanan teknikle çalıştırılan Beren Saat, bir ayda 12 özel ders aldı.

Karate, kung fu, aikido ve tekvando gibi çeşitli dövüş sanatlarının temel hareketlerinden yola çıkılarak oluşturulan bu teknik, “dövüş koreografisi” olarak adlandırılıyor. Ve sadece dizi, film çekimlerinde kullanılıyor.

Uzun zamandır yoga ve pilates dersleri de alan Beren Saat, dövüş sahnelerindeki kıvrak hareketleriyle set ekibinden tam not aldı. Nejat İşler, Mert Fırat, Zafer Algöz ve Arzu Gamze Kılınç’ın da oynadığı “İntikam”, yakında seyirciyle buluşacak.

Derslere devam

Aksiyon sahnelerinde zorlanmadığı gözlenen Beren Saat, dövüş dersleri almaya devam ediyor.

KİM KİMDİR

Nejat İşler “Rüzgâr Denizci”

Mert Fırat “Emre Arsoy”

Dilşad Çelebi “Aslı Sağlam”

Can Sipahi “Barış Denizci”

Başak Daşman “Derin Çelik”

Burak Davutoğlu “Adil Çelik”

Celil Nalçakan “Adem Karakuş”

Ezgi Eyüboğlu “Cemre Arsoy”

Engin Hepileri “Hakan Eren”

Zafer Algöz “Haldun Arsoy”

Didem Uzel “Leyla Saygın”

Arzu Gamze Kılınç “Şahika Arsoy”

KAYNAK : hürriyet.com.tr

Yorum Yaz


.