İkiz kardeşler hakkında bilmedikleriniz!

Çarşamba, Haziran 4, 2014, 23:12
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

İkiz bebeklerin – milyonda bir ihtimal de olsa – farklı biyolojik babaları olabilir.


Köpekler, ikiz bebekler arasındaki farkı anlayabilirler. Özellikle eğitilmiş Alman Kurtları, her insanın farklı bir kokuya sahip olmasından dolayı kimi zaman ailelerin bile ayırt etmekte zorlandığı ikizleri kolayca tanıyabilirler.


Birbirinden koparılmış ikizler, oldukça benzer hayatlar yaşayabilir! ABD’de daha 4 aylıkken farklı ailelere evlatlık verilen ikizlerin, çocukken oyuncaklarına aynı ismi verdikleri, ikisinin de iki kez evlendiği ve aynı arabayı kullandıkları ortaya çıktı!


İkiz doğuran annelerin daha çok yaşadığı gözleniyor!


Uzun boylu kadınların ikiz bebek doğurma ihtimalinin daha yüksek olduğu söyleniyor!


Daha çok süt ürünü tüketen kadınların ikiz doğurma olasılığının daha yüksek olduğu da dile getiriliyor!


İkiz bebekler ana rahminde birbirleriyle iletişim halindedir!


İkiz bebelerin yaklaşık yüzde 25’i ana rahminde yüz yüze bakarak geliştiğinden birbirlerinin yansımaları olarak görülüyorlar. Biri sağlak ise diğeri solak oluyor.

Annelerin göğsü bebeklerinin sıcaklıklarına göre kendi ısısını ayarlayabilmektedir. Anne ikiz bebek beklediğinde ise her bir göğüs kendi tarafındaki bebeğin sıcaklığına göre kendini ayarlar.Bazı birleşik ikizler birbirlerinin düşüncelerini okuyabiliyor, hissettiklerini kendileri de hissedebiliyor.


İkiz doğurma oranın dünya üzerinde en yüksek olduğu yer Orta Afrika. Her 1000 doğumdan 18’inde ikiz bebek dünyaya geliyor!


İkiz bebeklerin farkını anlayabilmenin en kolay yollarından biri göbek deliklerine bakmak! İkiz bebeklerin dahi göbek delikleri aynı değildir.


30 yıl öncesine göre ikiz bebeklere sahip olmak çok daha olasılıklı! Araştırmalara göre ikiz bebek doğurma oranı 1980’lere göre yüzde 76 arttı.


İkiz bebeklerin dahi parmak izleri aynı değildir!


El izleri dışında, ikizler yüzde 99.9 aynı DNA’ya sahiptirler.


İkiz bebeklerin nerdeyse yüzde ellisi kendi aralarında anlaşmak için yeni bir dil üretirler. Bizlerin bunu anlayabilmesi ise çok zordur!

KAYNAK : stargazete.com
Yorum Yaz


.