Herkes Huban için ağladı

Perşembe, Ocak 9, 2014, 21:40
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

ROL aldığı tiyatro oyununun turnesi için gittiği Muğla’nın Datça ilçesinde trafik kazası sonucu yaşamını yitiren 26 yaşındaki Huban Öztoprak, bugün son yolculuğuna uğurlandı.

Genç oyuncu için Ataköy 5. Kısım Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Öğle namazının ardından kılınan cenaze namazına genç oyuncunun ailesi, oyuncu arkadaşları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Baba Efkan Öztoprak ve anne Nurcan Gülhan güçlükle ayakta durdu. Kaza sırasında aynı araçta bulunan organizatör Saygın Kurt kaza anını anlattı. Tüm ekibi Dalaman Havalimanı’ndan aldıklarını ve bir minibüsle Datça’ya hareket ettiklerini söyleyen Kurt, havanın yağışlı olmasının da etkisiyle bir kamyonun kayarak üzerlerine geldiğini ve tam da Huban Öztoprak’ın oturduğu yerden araca çarptığını anlattı.

Yılların deneyimli oyuncusu Cihat Tamer de cenazeye katılan isimler arasındaydı. Cihat Tamer oyuncuların ağır çalışma şartlarına dikkat çekerek, ” Bizim sosyal güvencemiz yok. 18 saat çılışıyoruz” dedi. Şarkıcı Emre Altuğ da Huban Öztoprak’la ” Elde var Hayat” adlı bir dizide birlikte rol aldıklarını hatırlatarak, ” Son derece disiplinli, iyi bir oyuncuydu. İyi bir insandı. Allah mekanını cennet etsin ” diye konuştu.

Huban Öztoprak’ın cenazesi toprağa verilmek üzere Topkapı’daki aile kabristanlığına götürüldü.

KAYNAK : milliyet.com.tr

Yorum Yaz


.