Hepatit B virüsünü 5 bitkiyle yenin

Cuma, Kasım 4, 2011, 23:41
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Civan perçemi: Bitkinin yeşil kısımları ve çiçek açma devresinde C vitamini ve karoten, bütün organlarında eterik yağlar, glikoalkloidlerden ahilin ve ahiletin bulunur. Bu sayede kan damarı çeperini iyileştirerek, dayanıklılığı arttırır. Bitkinin vitamince zengin olmasından dolayı kansızlık sorununu gidermek için kan yapıcı olarak kullanılır.”

Deve dikeni: İçeriğindeki slibin, silikristin ve silidanin sayesinde karaciğere zarar vermeden safra akımını arttırır. Karaciğerde kan akımını arttırarak yeni hücrelerin oluşmasını sağlar. Karaciğerin yeniden yapılanmasına yardımcı olarak Hepatit ve siroz gibi karaciğer sorunlarının çözümüne yardımcı olur.

Kara hindiba: Yüzde 5’e varan yüksek oranıyla en iyi doğal potasyum kaynaklarından biridir. A, C vitaminleri, nikotinik asit ile kalsiyum, demir ve türlü mineraller yönünden de zengindir. Hücre yenileyici özelliği sayesinde karaciğerde oluşan hasarı gidermede etkilidir.

Enginar: A ve C vitaminleri, kalsiyum, potasyum, demir, manganez ve fosfor gibi çeşitli mineralleri orta seviyede bulundurur. Enginarın etken maddesi ciarindir. Karaciğerde oluşan iltihabı temizlemede etkili olup, enzimleri düzenleyerek iştahsızlık, kilo kaybı, kaslarda zayıflık gibi problemleri gidermede etkilidir.

Şahtere: Antiviral etkisiyle virüsleri temizleyici, karaciğeri besleyici özelliğiyle karaciğeri onarıcı,  enzimleri düzenleyici, vücut ve organ ısısını düşürerek enzimleri düşürücü, mukoza koruyucu etkisiyle karaciğeri onarıcı, idrar söktürücü etkisiyle virüs ve mikropları dışkılayıcı etkiye sahiptir.

KAYNAK : STAR

Yorum Yaz


.