Hayallerin rengi: TURKUAZ

Çarşamba, Nisan 7, 2010, 23:09
Alışveriş | Moda kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Etkileyici, cazibeli ve dokunduğu her yere sihrini taşıyan bir renk turkuaz… Pozitif enerji yayan, negatife ise kalkan oluşturan bu renk, aynı zamanda yaz mevsiminin de habercisi…

Turkuaz renkte bir deniz hayal edin; verdiği huzur ve dinginliği kelimelerle anlatabilmek pek de mümkün değil… Bu yüzden olsa gerek, sihirli bir renk olarak kabul görüyor…

O sihirli turkuaz, bu yaz modacıların da favorisi oldu ve pek çok koleksiyona girdi. Victor&Rolf, BCBG gibi markalar koleksiyonlarında sihirli renge bolca yer verdi. Özellikle yazın özel gecelerde ve düğünlerde turkuaza sıkça rastlayacakmışız gibi görünüyor.

Ama son derece iddialı olan bu rengi doğru kullanmak şart… Dolayısıyla turkuazdan yana seçim yaptığınızda, kıyafetinizde abartılı işlemelerden kaçınmalı, klasikten ziyade modern kesimleri tercih etmelisiniz. Örneğin Versace’nin 2010 ilkbahar-yaz kreasyonunda sergilediği asimetrik gece elbiseleri hem iddialı hem de gayet modern görünüyor.

DENİZDEN GELEN AKSESUARLAR

Turkuaz rengi aksesuvar yelpazesi de bu sezon son derece geniş; yani çanta, ayakkabı, küpe, kolye gibi farklı aksesuvarlar bulmak iyice kolaylaştı. Bu renkte seçeceğiniz tek bir küpenin bile yüzünüze taze ve sıcak bir ışıltı yayacağından kuşkunuz olmasın.

Özellikle balık burcu mensubu kadınlara tavsiyem, turkuaz rengi aksesuvar ve kıyafetlere dolaplarında daha geniş yer ayırmaları…

DETAYLARDA TURKUAZ

Yeni sezonda sık sık tek parçada birkaç renk kullanıldığına şahit oluyoruz. Yani tek başına turkuaz size fazla iddialı geliyorsa, birkaç renkle birlikte kullanıldığı modelleri de tercih edebilirsiniz.

Özellikle siyah, gri emprime veya düz renklerle hazırlanan kiyafetlerin detaylarında kullanılan turkuaz, kararında bir iddia taşıyacaktır.

Yorum Yaz


.