Hassas Gözler İçin Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Pazar, Mayıs 31, 2015, 20:57
Yüz bakımı-makyaj kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Göz makyajı yapmak birçok kadın için hiç de kolay değildir. Hele bir de hassas gözlere sahipseler. Bu yüzden çoğu kadın, her gün aynı şekilde göz makyajı yapma eğilimindedir. Oysa öğrenmeye hevesliyseniz; biraz far ve rimel, biraz da kaş düzenlemesiyle harikalar yaratabilirsiniz.
Gözlerinize far uygulamadan önce bu farın daha uzun süreli olmasını ve daha iyi görünmesini sağlayacak bir arka fon kullanmanız gerekir. Bunu bir fondöten ya da açık renk bir kapatıcı yardımıyla yapabilirsiniz. Bunlardan abartmadan az miktarda kullandıktan sonra yine az miktarda pudra uygulamanız göz makyajınızın daha kalıcı olmasını sağlayacaktır.
Kaliteli ve doğru seçilen bir far ve far tonu, gözlerinizin daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Farlarda birden fazla renk uygulamak istiyorsanız, tonlamalara dikkat etmeniz gerekir.
Göz kapağının iç kısmına en açık tonu sürüp, dışarı doğru koyu tonlara geçmeniz gerekir. Bu kadar tonlamayı uygulamak zahmetli geliyorsa yapmanız gereken doğal bir renk seçerek tüm göz kapağınıza bunu uygulamaktır.
Farı fırçaya az az alıp, isteğinize göre doğru tonu bulana kadar uygulamanız en doğrusu olacaktır. Farı göz kapağınızın dışına taşırmamaya da özen göstermeniz gerekir.
Gözlerinize vurgu vermek istiyorsanız eyeliner kullanmanız gerekir. Kalem eyeliner daha kalın bir çizgi için kullanılabilir, daha ince bir çizgi çekebilmek için fırçalı bir likit eyeliner kullanabilirsiniz.
Dikkat edilmesi gereken nokta fırçayı içten dışa doğru hareket ettirmektedir. Belirgin gözlere sahip olmak istiyorsanız çizgileri göz kapağınızın hafif üst dışına kaydırmanız gerekir.
Kirpikler bakışları tamamladığından kaliteli bir rimel kullanmak çok önemlidir. Fırçası hafif eğimli ve uzun olan rimeller kirpiklerinizin daha uzun görünmesini sağlayabilir. Daha öncesinde kirpik kıvırma aleti kullandığınız kirpikleriniz doğru rimelle çok daha iyi görünecektir.
Makyaj yapmadan önce ellerinizi mutlaka yıkayınız. Bakteriler genelde far taşçıklarında dağıldıklarından aynı aplikatör ile iki farklı renkteki farı üst üste sürmeyin. Hafif iltihaplanmış bir gözde bu uygulama problemin daha da büyümesine sebep olabilir. Hassas gözlere zarar verebileceğinizden fırça, sünger ve aplikatörde dağılan bakterilere engel olabilmek için her kullanımdan sonra bunlar şampuan ile yıkanıp temizlenmelidir.
KAYNAK : nasil.com
Yorum Yaz


.