Hamilelik kilolarını nasıl verdiler

Çarşamba, Kasım 20, 2013, 23:14
Diyet kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Bir kadının yaşamındaki en özel dönemlerden biri de hiç şüphesiz hamilelik günleri… Kimilerinin çok dikkat ederek, sağlıklı bir yaşam sürdüğü bu dönem, kimileri için istediği her şeyi yiyip içmeyi ifade ediyor.

Ama 40 haftanın sonunda tartıdaki gerçekle yüzleşmek birçokları için zor oluyor. Bu kez de alınan kiloların verilmesi için türlü uğraşlar, diyet ve egzersiz seansları başlıyor. Formsante dergisi, her zaman fit, güzel ve bakımlı görmeye alışkın olduğumuz ünlü kadınların hamilelik kilolarını nasıl verdiklerini araştırdı.

Ayşe Kucuroğlu:İstediğimden daha çok kilo verdim

Doğum sonrasında uzun yürüyüşler yaptım, haftada dört gün de cross fit çalıştım. Vücudum için bazı LPC ve sıkılaştırıcı masaj uygulamaları yaptırdım. Çok fazla kahve tükettiğim için, tercihimi metabolizmayı hızlandıran bir kahveden yana kullandım. Sabahları kahvaltı yerine kayısı ve fındık yedim.

Sonuçta gün içinde karbonhidrat ve tatlıdan uzak durup, alkollü içecek tüketmeyerek altı ay sonra dilediğim kilonun da altına indim.”

Demet Şener: Uzmanlardan yardım aldım

Hamileliklerimi 23 ve 20 kilo ile tamamladım. Ancak genetik açıdan şanslı olduğum için bu kiloları kolaylıkla verdim. Emzirme dönemim bittikten sonra diyetisyen ve kişisel antrenörden yardım aldım.

Beslenmemde protein, karbonhidrat, süt ürünlerini düzenli olarak tükettim. İlk doğumda iki ay, ikincisinde de sekiz ay sonra hamilelik öncesi kiloma döndüm.”

Gül Gölge:Karbonhidratı hayatımdan çıkardım

Çocuklarımı uzun süre emzirdim. Bu nedenle doğumdan sonraki ilk 1,5 yıl kilo vermek için herhangi bir girişimim olmadı. Fakat beslenmeme çok dikkat ettim.

Ardından önceleri haftada beş, daha sonra da üç gün kardiyo ve pilates yaptım. Beslenme düzenimden karbonhidratı tamamen çıkardım.

Heidi Klum :Doğru motivasyonla kilo verdi

Doğum sonrası kalan 14 kiloyu altı ayda veren ünlü model Heidi Klum, sırrının motivasyon olduğunu söylüyor. Klum, bunun için egzersiz yaparken fit göründüğü fotoğraflarını göz önünde bulundurduğunu belirtiyor.

Klum, kilo vermede emzirmenin de büyük rol oynadığını söylüyor.

Jennifer Lopez:Kırmızı et yemedi

İkiz bebeklerine hamileliği sırasında 20 kilo alan Jennifer Lopez, bu kiloları iyi düzenlenmiş bir sistemle verdiğini belirtiyor. Günlük 1400 kalorilik ihtiyacını dört öğüne yayarak beslenen yıldız, 55 kiloya inene dek kırmızı eti hayatından çıkardığını söylüyor. Lopez, ayrıca haftada dört kez egzersiz yaptığını vurguluyor.

Pınar Tezcan: Canımın çektiği her şeyi yedim

“Her zaman sağlıklı beslenmeye özen gösteriyorum. Bunu hamilelik dönemimde de sürdürdüm. O günlerde yediklerime dikkat ediyordum. Ama canım makarna, tatlı çektiğinde yemezlik etmedim. Hamilelik boyunca 16 kilo aldım. Bunu da herhangi bir egzersiz yapmadan, yalnızca beslenmeme dikkat ederek 4-5 ay içinde geri verdim.”

KAYNAK : hürriyet.com.tr

Yorum Yaz


.