Haftanın Filmleri

Cuma, Kasım 29, 2013, 18:19
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Tamam mıyız?

Yönetmen: Çagan Irmak

Senaryo: Çagan Irmak

Oyuncular: Aras Bulut Iynemli, Deniz Celiloglu, Asli Enver, Zuhal Gencer

Tür: Dram

Gösterim Tarihi: 29 Kasım 2013 Cuma

Yıl: 2013

Temmuz, kendi hayatını yaşamak için baba evinden ayrılır. Sevgilisi tarafından terk edildiğinde işini de kaybetmiştir. Hayatı ile yüzleşen Temmuz, yaşama küser. İhsan ise, bedensel dezavantajı sebebiyle, hayatını annesine bağlı yaşamak zorunda genç bir adamdır. Temmuz ve İhsan hayatları dibe vurduğu bir anda karşılaşır, bu buluşma Temmuz’u hiç tanımadığı bir ailenin içine sokacaktır.

Danışman

The Counselor

Yönetmen: Ridley Scott

Senaryo: Cormac McCarthy

Oyuncular: Michael Fassbender, Penélope Cruz, Cameron Diaz, Javier Bardem, Cesar Aguirre, Brad Pitt, Cesar Aguirre, Daniel Holguín, Christopher Obi

Tür: Dram, Gerilim, Suç

Gösterim Tarihi: 29 Kasım 2013 Cuma

Yıl: 2013

Uyuşturucu işine karışan bir avukat, işlerin sarpa sardığını görünce geri çekilmek ister fakat artık çok geçtir. Olaylar onun boyunu çok aşmıştır. Yönetmen, filmini “Zekice anlatılan, bir yandan vahşice ama insanda acıma hissi de uyandıracak olan Danışman, kişiyi yanlış yola iten kaderinin anlatıldığı, ders verici bir öyküdür. Bulaşmamaları gereken işlere bulaşan insanlar hakkında.” diye özetliyor.

Bir Vampir Hikayesi

Byzantium

Yönetmen: Neil Jordan

Senaryo: Moira Buffini

Oyuncular: Saoirse Ronan, Gemma Arterton, Sam Riley

Tür: Korku, Dram, Fantastik

Gösterim Tarihi: 29 Kasım 2013 Cuma

Yıl: 2013

200 yıldır insan kanıyla beslenen gizemli bir kadın olan Clara işlediği bir cinayetin ardından kızı Eleanor’la beraber bir kıyı kasabasına sığınır. Striptizcilik yapan Clara, Noel ile tanışır ve onun Byzantium adlı pansiyonunda kalmaya başlarlar. Eleanor ise, yeni arkadaş edindiği Frank’ten etkilenerek ona ölümcül sırlarını anlatır.

Niko 2: Küçük Kardeş, Tatlı Bela

Niko 2: Little Brother, Big Trouble (3D)

Yönetmen: Kari Juusonen, Jørgen Lerdam

Senaryo: Marteinn Thorisson, Hannu Tuomainen

Seslendirenler: Kari Hietalahti, Juha Veijonen, Vuokko Hovatta

Tür: Animasyon, Macera, Komedi

Gösterim Tarihi: 29 Kasım 2013 Cuma

Yıl: 2013

Noel günün gelmek üzeredir ve küçük ren geyiği Niko’nun ailesinin bir araya gelecek olmasından dolayı oldukça mutludur. Ancak bunun yerine annesi Oona, yeni partneri Lenni ve onun küçük oğlu Jonni ile birlikte çıkagelir. Niko tam bir hayalkırıklığına uğrar, artık tek dileği sinir bozucu Jonni’nin bir an önce ortadan kaybolmasıdır. İlginçtir ki dileği bir anda kabul olur ve Jonni, kötü beyaz kurdun çetesi tarafından kaçırılır. Ne var ki bu aslında büyük bir talihsizliktir çünkü Jonni, ona bakması için görevlendirildiği sırada ortadan kaybolmuştur. Şimdi Noel öncesi kaybolan Jonni’yi bulmak ve işleri yoluna koymak sadece Niko’nun görevidir. Macera dolu bu yolculuğa yalnız çıkması mümkün değildir. Arkadaşlarıyla birlikte çıktığı bu soluksuz serüvende Niko, dostluğun ve aile değerlerinin de önemini anlayacaktır.

Ruhlar Bölgesi: Bölüm 2

Insidious: Chapter 2

Yönetmen: James Wan

Senaryo: Leigh Whannell , James Wan

Oyuncular: Patrick Wilson, Rose Byrne, Barbara Hershey

Tür: Korku, Gerilim

Gösterim Tarihi: 29 Kasım 2013 Cuma

Yıl: 2013

Ruhlar Bölgesi: Bölüm 2′de (Insidious: Chapter 2),hayaletlerin musallat olduğu bir aile, kendilerini tehlikeli bir şekilde ruhlar dünyasına bağlayan, dehşet verici bir sırrı açığa çıkarma mücadelesi veriyor.

Yarım Kalan Şarkı

Unfinished Song (Song for Marion)

Yönetmen: Paul Andrew Williams

Senaryo: Paul Andrew Williams

Oyuncular: Terence Stamp, Gemma Arterton, Christopher Eccleston , Barry Martin

Tür: Komedi, Dram

Gösterim Tarihi: 29 Kasım 2013 Cuma

Yıl: 2013

Aksi ve huysuz Arthur, kanserle boğuşan çok sevdiği karısı Marion’un ısrarıyla yerel bir koroya katılır. Arthur, karısının neden böyle alışılmadık bir koroda aptal şarkılar söylemek istediğini anlayamaz. Koronun genç ve güzel şefi Elizabeth, tüm gruba yaşam sevgisi aşılarken, Arthur kendisine hiçbir şey için geç olmadığını ispatlayacaktır.

KAYNAK : milliyet.com.tr

Yorum Yaz


.