Güzellik sırrı yumurta akı

Pazartesi, Kasım 4, 2013, 0:07
Vücut ve Cilt Bakımı kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Magazin dünyasının ünlü isimleri Osmanlı saray kadınlarının güzellik sırrını keşfetti. Porselen gibi pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen ünlüler, yumurta akıyla güzelleşiyor.

Oyuncu Burçin Terzioğlu, cilt güzelliğini yumurta akı ve buza borçlu olduğunu açıkladı. Osmanlı’da saray kadınlarının keşfettiği bu yöntemi bir süredir Terzioğlu gibi Ebru Şallı ve Aydan Şener de uyguluyor. Sabahları uyandığında yüzüne yumurta akı ve buz sürdüğünü söyleyen Terzioğlu, “Çekimden önce yumurta akı ve buz cildime çok iyi geliyor. Alışkanlık oldu” diye konuştu.

Gün içinde yüzüne nemlendiriciden başka bir şey sürmediğini söyleyen Terzioğlu şöyle konuştu:

MAKYAJ YAPMIYORUM

“Günlük hayatta hiç makyaj yapmıyorum. Ancak çekimler yüzünden cildim saatlerce makyaja maruz kalıyor. Temizlemek için organik ve alkolsüz ürünleri tercih ediyorum” dedi. Sağlığına ve formuna da dikkat ettiğini belirten Terzioğlu, “Dönem dönem rejime giriyorum. Çok iddialı değilim ama doğal güzellik konusunda biraz şanslıyım. Yüzümün makyaja pek ihtiyacı yok” diye konuştu.

AYDAN ŞENER

Mutfakta yemek yaparken kalan malzemeleri asla boşa harcamam. Diyelim ki yoğurt kaldı, alır yüzüme sürerim. Karbonatla yumurta akı cilde çok iyi geliyor. Kivi varsa, cildim C vitamini alsın diye onu soyar yüzüme sürerim.

EBRU ŞALLI

Ebru Şallı da pürüzsüz cildini yumurta akına borçlu olduğunu söyleyenlerden. Yıllar önce yumurta akının faydalarını keşfettiğini ve cildine çok iyi geldiğini söyleyen Şallı, kitabında da yumurta akını tavsiye ediyor.

Hazırlanışı ve uygulanışı

Yumurtanın akını ayırıp bir kaseye alın. İçerisine süt ve bal ilave edip iyice çırpın. Yumurta akı bembeyaz olacak şekilde karıştırdıktan sonra dairesel hareketlerle cildinize masaj yaparak uygulayın. 20 dakika bekletip ılık su ile yıkayın. Haftada 2 kez yapabilirsiniz.

KAYNAK :SABAH

Yorum Yaz


.