Güzelliğiniz için yiyin!

Pazar, Haziran 30, 2013, 19:00
Vücut ve Cilt Bakımı kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Cildiniz ve saçlarınızın daha sağlıklı görünmesi için iyi gelecek meyve sebzeleri yİyin.

Bezelye
Vitaminler (niasin, C, B1’den B6’ya kadar), mineraller (kalsiyum, magnezyum, demir gibi) ve eser elementler (Florür, Fosfor, Çinko, Nikel…) gibi güçlü kombinasyonuyla, saçların canlanmasını sağlıyor. Haftada 1-2 kez 200 gr. tüketin.

Domates
Potasyum ve A vitamini yönünden zengin olan domatesin içindeki asitler cildin PH’ını dengeliyor ve cildi sıkılaştırıyor. Ayrıca içerdiği likopen, destek dokuyu oluşturan kalojenin yıkımını, dolayısıyla cildin yaşlanmasını hızlandıran serbest radikalleri yok ediyor.

Ceviz
Saçların hızla uzamasını sağlıyor. Ceviz, aynı zamanda cildin en büyük dostları olan biotin ile önemli protein yapı taşları içeriyor. Günde 10 ceviz yiyerek sağlıklı saçlara kavuşun.

Yumurta
Suda çözülebilen biotin ile cildinize ve saçlarınıza gençliğe özgü enerji veriyor. Ancak, kolesterolü artıran özelliğini de gözönüne alarak, yumurta tüketimini haftada 2-3 adetle sınırlandırın.

Ananas
İçeriğindeki ‘Bromelain’ enzimi sayesinde cildi ve bağ dokusunu geriyor. Haftada 2-3 kez yarım ananas yemeyi alışkanlık haline getirin.

Kavun
Bol miktarda beta-karoten içeren kavun, cildi kırışıklıklara neden olan ‘UV’ ışınlarına karşı koruyor. Haftada en az yarım kavun tüketin.

Yorum Yaz


.