Göz çevresi kırışıklıklarının artmasına sebep olan 4 hata

Çarşamba, Kasım 16, 2011, 0:38
Vücut ve Cilt Bakımı kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Farkında olmadan yaptığınız şeylerin göz çevrenizdeki kırışıklıkların artmasına ve derinleşmesine neden olduğunu biliyor musunuz?

1. Güneş gözlüğü takmamak
Güneşe çıktığınızda güneş gözlüğü takmıyorsanız, kırışıklıklara davetiye çıkardığınızı unutmayın.  Aynanın karşısına geçin ve gözünüze güneş geliyormuşcasına gözerinizi kısın;  oluşan çizgileri farkettiniz mi?  Bu çizgiler bir süre sonra tamamen sizinle kalabilir.
Bir güneş gözlüğü alın ve sadece yazın değil, bütün sene kullanın; unutmayın özellikle karlı havalarda güneş çok daha parlaktır.

2. Gözleri ovuşturmak
Yorulduğunuzda, uykunuz geldiğinde ya da gözleriniz kaşındığında onları ovuşturmak neredeyse bir içgüdü.  Gözlerinizin etrafındaki deri çok ince olduğundan ileri geri ovmak hemen çizgilerin oluşmasına sebep olur.  Olduğunuzdan yaşlı görünmek istemiyorsanız hemen bu alışkanlığınızdan vazgeçin.

Makyajınızı temizlerken de dikkatli olmakta fayda var; göz makyajınızı çıkartırken sert hareketlerle makyajınızı silmeyin ve göz makyajını kolayca, acıtmadan temizleyebilen yağlı kalıntı bırakmayan bir temizleyici tercih edin.

3. Yüzüstü uyumak
Yüzüstü yattığınızda sürekli aynı tarafın üzerine yatıyorsanız,  yastıkla sıkıştırdığınız için uyku izleri bir süre sonra kalıcı hale döner.  Bu nedenle,daha çok  sırtüstü yatmaya dikkat edin.  Sırtüstü uyumakta zorluk çekiyorsanız, ayağınızın altına bir yastık yerleştirmek daha kolay uyumanızı sağlayabilir.

4. Göz Çevresi Bakım Kremi
Gözlerinizin etrafındaki deri çok daha ince olduğundan, göz çevreniz cildinizin diğer bölümlerine göre daha çabuk yaşlanır.  Göz çevresi için kırışıklıkları beklemeden bir göz çevresi bakım kremi kullanın.

Radiance Boost Göz Çevresi Bakım Kremi kullanın
Neutrogena’dan  Radiance Boost göz kremini bir hafta boyunca düzenli olarak kullanın.Cildinizin canlandığını görecek, gözlerinizin çevresinde oluşan siyah halkaların ve şişliklerin görünümünde azalma hissedeceksiniz.Radiance Boost Eye Cream ayrıca ince çizgilerin derinleşmesini önlemeye yardımcı olur, tüm göz çevresini nemlendirir ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.
Tavsiye edilen tüketici raf fiyatı 19,25TL

Türkiye’nin  1. Tercihi* Neutrogena Göz Makyaj Temizleyicisi
Çalkalanınca aktif hale gelen formülü ile suya dayanıklı göz makyajını ve rimeli bile zorlanmadan  ve gözünüzü acıtmadan kolayca temizler. Yağlı bir kalıntı bırakmaz.
Tavsiye edilen  Tüketici Raf fiyatı   15,25TL
*Nielsen Parekende Endeksi Hizmetleri çerçevesinde raporlanan toplam Türkiye Pazarı Makyaj Temizleyici segmentinde satış miktarı ve satış cirosu verisi açısından birinci sırada yer almaktadır. Bu veri 19.10.2010 tarihinde sona eren 12 aylık periyodda raporlanmıştır.

Neutrogena Yoğun Nemlendirici Gündüz Kremi
Neutrogena ‘nın günlük nemlendirici kremi cildinizdeki nem kaybını önler,nem düzeyinin en üst seviyeye ulaşmasını sağlar. 15 faktörlü koruma özelliğiyle cildinizi güneşin olumsuz etkilerinden korur. 12 saat süren etkisi klinik deneylerle kanıtlanan Intensified Day Moisture, su bazlı formülü sayesinde kolayca emilir, gözenekleri tıkamaz, cilt tarafından kolayca emilir
Tavsiye edilen tüketici raf fiyatı 20,05TL

MİLLİYET

Yorum Yaz


.