Geniş kalçalı kadınlar daha sağlıklı!

Salı, Kasım 29, 2016, 20:27
Kadın Sağlığı kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

İngiliz bilim insanlarının yaptığı son araştırma, geniş kalçalı kadınların daha zeki ve kronik hastalıklara daha dirençli olduğunu ortaya koydu.

İngiliz bilim insanlarının yaptığı son araştırma, geniş kalçalı kadınların daha zeki ve kronik hastalıklara daha dirençli olduğunu ortaya koydu.

Oxford Üniversitesi’ne bağlı Diyabet, Endokrinoloji ve Metabolizma Merkezi ile Churchill Hastanesi tarafından yürütülen araştırmada, geniş kalçalı kadınlarda kolesterol seviyesinin daha düşük, şeker sindirim sürecini kolaylaştırıcı hormon seviyesinin daha yüksek olduğu görüldü.

Uluslararası Obezite Dergisi’nde yayımlanan araştırmanın başındaki Konstantinos Manolopoulos, “Kalça ve uyluk çevresindeki yağlar sağlıklı, ancak karın çevresindeki yağlar sağlık için iyi değil” diye konuştu.

ZEKA KONUSUNDA DA…

Oxford Üniversitesi’nin yaptığı araştırmayla ‘kalça’ konusunda yeni bir tartışma konusu daha ortaya çıktı.

Araştırma sonuçlarına göre geniş kalçalı kadınların diğer kadınlara göre daha zeki olduğu belirtildi.

ORANTISIZ KALÇA DAHA DAYANIKLI!

Kalçaları orantısız büyüklüğe sahip olan kadınların kronik hastalıklar ve diğer sorunlara karşı daha dayanıklı olduğunu ortaya koyan biliminsanları geniş kalçalarından memnun olmayan kadınların farklı bir bakış açısına sahip olmasını sağladı.

KALÇALARIN BÜYÜME NEDENİ OMEGA 3!

Araştırmanın başında olan Konstantinos Manolopoulos, Omega 3’ün kadınların kalçalarında büyüme etkisi yaptığını ileri sürdü.

Omega 3’ü daha fazla taşıdığı anlaşılan büyük kalçalı kadınların, daha zeki, daha sağlıklı oldukları belirlendi. Bu deneyler 16 bin kadın üzerinde yapıldı.

KAYNAK : haberturk.com

Yorum Yaz


.