Gençler 80’leri öğrenecek!

Cuma, Aralık 30, 2011, 1:26
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Birol Güven 80’li yılları anlattığı yeni sit com’u ‘Seksenler’ için “Dizi, gençlerin ve çocukların ilgisini çekecek; yaşanan değişime şahit olacak ve şaşıracaklar” dedi

MİNT Yapım’ın sahibi Birol Güven’in yeni sitcom’u ‘Seksenler’ yakında TRT 1’de başlıyor. Dizide Rasim Öztekin, Vural Çelik, Şoray Uzun, İlker Ayrık, Yasemin Conka ve Ayşe Tolga rol alıyor. Yapım; Türkiye’nin 1980’lerin başından günümüze uzanan 32 yıllık geçmişini ve bu değişimin klasik bir Türk ailesi üzerindeki etkilerini anlatıyor.

ÇOK TİTİZ ÇALIŞIYORUZ
Dizinin yapımcısı Güven projesini şöyle anlatıyor: “Dizide, sosyal hayattaki değişimin ve hayatımıza giren yeniliklerin; bizleri nasıl etkilediği göz önüne serilecek. Kaybettiğimiz insani değerleri, yeni nesillere tekrar kazandırmak amacıyla geçmişe eğlenceli bir yolculuk yapacağız. Dizi; o yılları yaşamış olanlar kadar, yaşamamış olan gençlerin ve çocukların da ilgisini çekecek. Yaşanan değişime şahit olacak ve çok şaşıracaklar.” Kostüm ve dekor çalışmalarında sona gelindiğini söyleyen Güven sözlerine şöyle devam etti: “Dekor, kostüm ve aksesuvarların tam olarak 80’leri yansıtması için çok titiz çalıştık. Gazetelerden odun yakarak su ısıttığımız banyo kazanına, duvarlara yazılan siyasi yazılardan, kızaklı teybe kadar her ayrıntı düşünüldü.”

SABAH

Yorum Yaz


.