Gamze Özçelik’in tesettüre girme nedeni…

Pazartesi, Nisan 24, 2017, 19:27
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Gamze Özçelik, kişisel Instagram hesabı üzerinden paylaştığı fotoğraf sosyal medyayı salladı. Son günlerde zamanının büyük bir kısmını Afrika’da geçiren ve kendisini yardıma muhtaç çocuklara adayan Gamze Özçelik’in tesettürlü fotoğrafına binlerce yorum yapıldı.

Gamze Özçelik, sessizliğini sosyal medya paylaşımıyla bozdu. Uzun süredir ekranlardan uzak olan Gamze Özçelik, kişisel sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafla takipçilerinin Miraç Kandili’ni kutlayıp, dua istedi. Ünlü oyuncunun tesettürlü fotoğrafının altına binlerce yorum yapıldı.  Ünlü oyuncunun binlerce yorum ve beğeni alan paylaşımı Twitter’a da konu oldu. Uzun süredir ekranlardan uzak olan ‘Gamze Özçelik’, Twitter’ın Trend Topic listesinde yer aldı.

 

Tesettürlü fotoğrafını sayfasında paylaşan Özçelik, altına şu notu düştü: “Alemlerin nuru, yolumuzun güneşi Efendimiz, Ya ResulAllah… Sevdan sevdamız, yolun yolumuzdur. Rabbim, yolumuzu kolaylaştırsın, ayaklarımızı sabit kılsın. Miraç Kandilimiz hayırlara vesile olsun… (Dua edin canlar. Çok istiyorum.;) Ucunda rızaya bir adım daha yaklaşmak var…”

Kendini hayır işlerine veren Gamze Özçelik ruhen bir değişim içinde. Attığı hemen her karede Yaradan’ı dilinden düşürmediği gibi Kur’an’dan ayetleri yazıyor. Hidayete erme yolunda ilerleyen Gamze Özçelik’in muhteşem dönüşünün instagramdaki izleri de çok güzel..

O izlerden biri de bu karede. Afrika’da yoksullar için çalışan Gamze Özçelik bir yardım görevlisi oldu. İyilik yolunda yürüyen Gamze Özçelik ruhen de değişiyor. Yazdığı her kelimeye de bu değişim ve dönüşüm yansıyor.

1982 doğumlu olan Gamze Özçelik’i Türkiye nişanlısı Gökhan Demirkol’un tecavüz olayıyla duymuştu. Gamze Özçelik nişanlısını kendisine tecavüz ettiği iddiası ile mahkemeye vermişti. Zorlu yıllar yaşayan Gamze Özçelik, ikinci mutluluk denemesinde de hüsrana uğramıştı. Arka Sokaklar dizisinde tanışıp aşık olduğu Uğur Pektaş ile olan evliliği oğlu Murathan Pektaş dünyaya geldikten sonra bitmişti.

Gamze Özçelik özel hayatında yaşadığı çalkalantılar sonrasında ruhuna doğru bambaşka bir yolculuğa çıkmış görünüyor. Doğum gününde yazdığı bir mesajda da bu yolculuğu şöyle anlatmış;
– Merhaba.. Bugün benim dogum günümdü.. Aslinda bugünü kutlamayi kesinlikle düsünmüyordum. Çünkü insanlarin dogum günlerinin dünyaya geldikleri gün degil, kendi özlerine ulastiklari, varlik amaclarini bulduklari gün olduguna inaniyorum..

– Kendime ocak 2016 yi dogum zamani olarak belirlemistim.. ;)) yani 1 yasinda bile degilim aslinda ;))… Bu dunyada bir tane bile kalbe iyi manada dokunabildiysem eger ne mutlu bana.. Uzduklerim icinse gercekten özür dilerim..

-Evet yol devam ediyor. Rabbimden bundan sonra yegane dilegim bu dunyada da , ahirette de güzelliklerinden mahrum birakmamasidir. Tum dunyada ki mazlumlarin , masumlarin ve inananlarin cigliklarinin son bulmasiyla birlikte, iclerindeki gücü farkedip dirilise gecmeleri, birlik ve beraberlikle hep birlikte guzel olan hakk yolda yuruyerek, her adimda rizaya yaklasmaktir????..

İşte Gamze Özçelik’in ruhuna yaptığı yolculuğu yansıtan instagramdaki özel paylaşımları;

KAYNAK : f5haber.com

Yorum Yaz


.