Fotoğrafçı Robin Schwartz’ın hayvanlarla beraber büyüyen kızı Amelia

Cumartesi, Nisan 8, 2017, 21:31
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Profesyonel fotoğrafçı Robin Schwartz, 1981 yılında fotoğrafçılık yüksek lisansını tamamladıktan sonra birçok başarılı işe imza atmış. New Jersey’de eşi Robert Forman ve kızı Amelia’yla yaşıyor.

Mesleğine dair hislerini “Hayvanları ve hayvanlara adanmış insanları fotoğraflamak hep en çok önemsediğim şeydi ve işimdeki itici güç de işte bu.” Cümlesi ile aktarıyor. Kız Amelia’nin içerisinde bulunduğu fotoğraf kareleri adeta bu hislerin tercümanı gibi. Bu fotoğraflar gerçekten insanı kendine hayran bırakıyor.

 

Robin Schwartz’ın çektiği fotoğraflar daha önce Metropolitan Sanat Müzesi, MoMA, San Francisco Modern Sanat Müzesi’nde, Fransa Ulusal Fotoğraf Müzesi gibi yerlerde sergilenmiş. New York Times dergisi, The New Yorker, Oprah, Stern, Telegraph, The Guardian ve kitaplarda yayınlamış.

“Amelia ve Hayvanlar” serisi, hayvanlar ile insanlar arasındaki sevgiyi, bağı ve çocukların her şeye karşı duyduğu koşulsuz sevgiyi sanat kaygısı da taşıyarak aktarıyor.

Fotoğrafçı, kızını 3 yaşından beri farklı hayvanlarla fotoğraflıyor: Lamalar, ren geyikleri, kangurular, filler… Schwartz, şu anda 18 yaşında olan kızının hayvanların yanındayken hep gayet rahat ve cesur davrandığını söylüyor. Her biri ile bir sevgi bağı oluşturduğunu aktarıyor.

KAYNAK : star.com.tr

Yorum Yaz


.