Fotoğraf kareleri sokak köpeklerini doyuruyor

Pazar, Aralık 18, 2016, 21:57
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

İstanbul’da sayıları her geçen gün artan sokak hayvanlarını yuvalara kavuşturmak için harekete geçen “Sokaklar Bile Yasak Bize Gönüllüleri” ile “Doyuran Kareler” adlı fotoğrafçı grubu işbirliği yaparak ilginç bir projeye imza atıyor.

Kış şartlarında sokaklara terk edilen köpekleri temizleyerek fotoğraflarını çeken gönüllüler, Projenin ilk aşamasında çeşitli cinslerden 10 köpeğe yeni yuva arıyor.

Gönüllüler, mağazalardan pahalı fiyatlara satın alındıktan bir süre sonra İstanbul’un sokaklarına hatta ormanlara terk edilen köpeklere yeni yuva bulunması için çabalıyor. Dışarıda yaşayan, görünüşleri çok çirkin ve itici olan sokak köpeklerini toplayan “Sokaklar Bile Yasak Bize Gönüllüleri”, “Doyuran Kareler” adlı profesyonel fotoğrafçı grubuyla farklı bir fotoğraf çekimi gerçekleştiriyor. Çekilen fotoğraflar sosyal medyadan paylaşılıyor. Tüyleri kesilen ve temizlenen bakımsız sokak köpeklerine yeni bir yuva bulunması amaçlanıyor. İstanbul’un her sokağında hatta ormanlık alanlarında bulunan sokak köpeklerine çeşitli isimler verilirken, paylaşımlarda hikayeleri de anlatılıyor.

‘Güzel arama, güzelleştir’

Daha önceden de sokak hayvanlarına alınacak mama karşılığında düğün ve portre fotoğrafı çeken Doyuran Kareler’in organizatörü Savaş Çıkrak, “Siz güzel bakmayı bilirseniz onlar zaten güzel. Güzel arama, güzelleştir. Doyuran Kareler olarak fotoğraf çekimlerini üstlendiğimiz sokak canlarını hiç böyle görmediniz. Hiçbirini satın almanıza gerek yok. Hepsi sokaklarda, barınaklarda, hepsi yuva bulmayı bekliyor” dedi.

“Sokaklar Bile Yasak Bize Gönüllüleri”nden Sema Arbay ise, “Küçük birer bebekken eve alındılar, büyüyüp de sorumlulukları artınca sokağa atıldılar. Hastalıklarla ve açlıkla mücadele ettiler. Biz bulduk ve artık birer yuvaya ihtiyaçları var. Farkındalık yaratmak ve yuva bulmalarını sağlamak için birbirinden güzel pozları veren sokak canlarını şöhret edecek sponsorlar arıyoruz. Güzelliklerini fark eden hayvanseverlere ihtiyacımız var” dedi.

KAYNAK : milliyet.com.tr

Yorum Yaz


.