Fatma Girik 57 yıllık aşkına veda etti

Pazartesi, Ekim 19, 2015, 19:51
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Fatma Girik 57 yıllık aşkı Memduh Ün’e veda töreninde konuşmakta güçlük çekti…

Memduh Ün’ün Türk bayrağına sarılı tabutu önünde sevenleri bir süre saygı nöbeti tuttu. Ün’ün 56 yıllık hayat arkadaşı Fatma Girik, taziyeleri kabul etti. Fatma Girik, “Hastane sürecinde onu çok teselli etmeye çalıştım. Ama hiçbiri ona yar olmadı.” diyerek göz yaşlarına hakim olamadı. Konuşmakta güçlük çeken Girik, 12 aydır hastanede olduklarını ve hiçbir gün aksatmadan bu süreçte Ün’ün yanında olduğunu söyledi.

Cüneyt Arkın da, Memduh Ün’ü Türk sinemasını var eden bir kuşağın temsilcisi olarak niteledi. Arkın, Ün ve Fatma Girik’in dünyanın en iyi aşkını yaşadıklarını söyledi.

Törene katılan ünlü isimlerinde Orhan Gencebay ise, Memduh Ün’ün Türk sinemasının temel taşlarından ve sinemaya emek veren biri olduğunu ifade etti. Gencebay, Fatma Girik’le geçirdikleri 56 yılık evliliğin de takdire değer bir diğer husus olduğuna vurgu yaptı.

CENAZE, YARIN BODRUM’DA DEFNEDİLECEK

Konuşmalardan sonra Ün’ün hayatını anlatan sinevizyon sunumu yapıldı. Daha sonra salondan alınan Ün’ün tabutu, cenaze aracına konuldu. Memduh Ün’ün cenazesi, yarın Bodrum Merkez Adliye Camii’inde öğle vakti kılınacak namazın ardından toprağa verilecek.

Memduh Ün, önceki gün akciğerinde sıvı birikmesi ve yüksek tansiyon nedeniyle Bodrum’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. 14 Mart 1920’de Kasımpaşa’da dünyaya gelen Ün, farklı kulüplerde top koşturdu. Aynı zamanda hem oyuncu, yapımcı ve senarist olan Ün, 1947-2005 yılları arasında yapımcı olarak 124, yönetmen olarak 72, oyuncu olarak ise 48 filme imza attı.

KAYNAK : haberturk.com

Yorum Yaz


.