Evlilik yıldönümünde yaşam hediyesi

Cuma, Ağustos 28, 2009, 21:08
Sağlık kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Bodrum’da yaşayan Nergül Gonca, karaciğer hastası olan 23 yıllık eşi Erdal Gonca’ya, evlilik yıl dönümlerinde karaciğerinden bir parça doku vererek sağlığına kavuşmasına yardım etti.

Bodrum’da taksicilik yapan 49 yaşındaki Erdal Gonca, vücudundaki çeşitli rahatsızlıklardan dolayı hastaneye gitti. Yapılan tetkikler sonucunda, Gonca’da ileri derecede karaciğer yetmezliği tespit edildi. Tedavi görmek için İzmir‘deki bir eğitim araştırma hastanesine sevk edilen Erdal Gonca’nın tedaviye yanıt vermemesi üzerine doktorlar, tek çarenin organ nakli olduğunu söylediler. Bunun üzerine arayışa giren Erdal Gonca’nın eşi Nergül Gonca, eşine karaciğer dokusu vermek için gönüllü oldu.

EVLİLİK YIL DÖNÜMÜNDE YAŞAM HEDİYESİ

Kent Hastanesi’nde yapılan tetkikler sonucunda Nergül Gonca’nın eşine karaciğer dokusunu vermesinin uygun olduğu belirlendi. Doç. Dr. Murat Kılıç başkanlığındaki ekibin gerçekleştirdiği nakille Erdal Gonca sağlığına kavuştu.

Evlilik yıl dönümleri olan 15 Ağustosta eşine “yaşam” hediye eden ve tedavi sürecinde bir an olsun yanından ayrılmayan Nergül Gonca, nakil operasyonunun askerde olan oğlu Hüseyin’in 22 Ağustosta tezkereyi almasının ardından yapılmasının planlandığını, ancak eşinin rahatsızlığının artması üzerine hemen ameliyata alındıklarını belirterek, şöyle dedi:

“Planlı olmamasına karşın evlilik yıl dönümümüzde karaciğer nakli gerçekleşti. Bu özel günümüzü hastanede geçireceğimizi hiç tahmin etmezdim. Bu nakil, eşime verdiğim en güzel yıl dönümü hediyesi oldu. Eşimle aramızdaki sevgi daha da arttı. Onu sağlıklı görmek benim için her şeyden çok önemli.”

Eşinin karaciğerinden alınan dokuyla sağlığına kavuşan Erdal Gonca ise şunları söyledi:

“Eşim yeni bir hayata başlamama vesile oldu. Hakkını ödeyemem. Ben de eşim için gerekirse canımı veririm. Çünkü hayatın güzelliklerinin yanı sıra zorluklarını da paylaşıyoruz. Hem sağlığıma kavuşmam, hem de oğlumuzun sağ salim askerden gelmesi bizi çok mutlu etti. Çifte bayram yaşıyoruz.”

Yorum Yaz


.